Na festivale Mighty Sounds 2014 vystúpa aj Dropkick Murphys!

Na festivale Mighty Sounds 2014 vystúpa aj Dropkick Murphys!

Na svoj desiaty ročník ohlasuje český festival Mighty Sounds príchod legendárnej celtic punkovej kapely Dropkick Murphys. Doplňuje tak narodeninový line-up, ktorý už v túto chvíľu obsahuje ména ako Perkele, Irie Révoltés alebo The Peacocks.

Unikátny žánrový festival Mighty Sounds, ktorý sa tento rok uskutoční v termíne 11. – 13. júla, privezie do mesta Tábor velikánov celtic punku. Americká kapela Dropkick Murphys dokonale prepojuje svoje írske korene s punk-rockom a počas svojej skoro dvadsať-ročnej existencie sa stala ikonou vo svojom žánri.

Festival Mighty Sounds sa koná každoročne v júly v meste Tábor. Festival sa sústredí predovšetkým na punk a punkrock, rock'n'roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly a indie rock. Festival Na festivale vystupujú vo veľkej prevahe zahraničné mená, ktoré tvoria cez 80% line-upu.

Kapela Dropkick Murphys doplňuje už skôr ohlásené kapely, napríklad švédsko oi! formáciu Perkele, po ktorej fanúšikovia festivalu dlho túžili. Medzi ďalšími zverejnenými menami sa objavila aj stále populárnejšia nemecká kapela Irie Révoltés, ktorá kombinuje ska, punk, hip-hop a reggae, ďalej rockabilly šviháci The Peacocks a veľa ďalších.

Video: Dropkick Murphys - I'm Shipping Up To Boston

Video: Dropkick Murphys - Rose Tattoo

Video: Dropkick Murphys - Going Out In Style

Zdroj: mightysounds.cz
Značky: Festivaly