Česká kapela Imodium má nový klip "Nad Berlínem"

Česká kapela Imodium má nový klip "Nad Berlínem"
foto: Tomáš Martinek zdroj: Supraphon

Po fanúšikmi aj kritikou ocenenom videoklipe ku skladbe Valerie z rovnomenného albumu, ktorý už nazbieral viac než 160 Tisíc pozretí, sa rocková úderka Imodium z mesta Broumov hlási o slovo s ďalším klipom.

Videoklip, ktorý mal premiéru v nedeľu 2. februára na iReport.cz, kapela natáčala tento rok v januári. „Tentoraz sme točili na dvoch miestach. Časť s kapelou sa točila v jednej továrenskek hale v Hradci Králové, príbehová časť prezmenu kúsok od nášho rodného Broumova, kde inde hľadať lepšiu samotu pri lese. V oboch prípadoch to boli celkom sťažené podmienky, pretože všade bola teplota len ľahko nad nulou,“ približuje vznik videa frontman Thom.

Ku skladbe vznikol aj vydarený akustický remake v hlavnej úlohe s Taťánou Kuchařovou (pozrite tu). Ani klip Nad Berlínem nie je len sledom pekných záberov, ale rozpráva aj emočne vypätý príbeh. „Nad Berlínem je o niečom, čo sme mali alebo máme radi a žijeme v domnení, že sme o to prišli. Nezabúdajme ale, že "časy prídu späť“ a stačí na to len náhoda, snaha, šťastie.. Hlavným hrdinom je osamelý muž , ktorý sa už pomaly zmieril s tým, že to najcennejšie stratil, nakoniec je ale všetko inak …, " vysvetľuje Thom.

Spevák a gitarista Imodium si zároveň pochvaľuje spoluprácu s režisérom Martinom Linhartom, ktorý okrem Imodium točil aj nedávno zverejnený videoklip kapely Škwor ku skladbe Sila starejch vín.

Video: Imodium - Nad Berlínem

Značky: Nové videoklipy