Kapela Prodavač vydáva debutový album Malý ráje

Kapela Prodavač vydáva debutový album Malý ráje zdroj: Deadred.sk

Česká synthpopová kapela Prodavač vydáva debutový album na značke Deadred Records (v ČR Starcastic Records). Debut „Malý ráje“ nadväzuje na EP „Duchové“ z roku 2011.

„Malý ráje“ znamenajú osem skladieb, osem stôp pátrajúcich po zmysle naších „malých“ životov a iba tak mimochodom navracajúcich význam slovu pop. Pretože alternatívny pop je jedna zo škatuliek, ktoré sa v súvislosti s Prodavačom skloňujú najčastejšie. Žánrovo sa však Prodavač dá len ťažko zaradiť, popové melódie sú iba jedna z jeho mnoho tvárí. Originálne skúma a prepojuje aj územie elektra a postpunku. Zvuk kapely je tak veľmi rozmanitý, napriek tomu ale veľmi svojský a ľahko rozpoznateľný.

Album síce kapela označuje ako nekoncepčný, napriek tomu je na ňom jasne cítiť jednotiacu linku. „Název desky se kryje s možná trochu idealizovanou představou toho, jak můžeš fungovat jako jedinec vůči svému přímému okolí“, vysvetľuje frontman a autor textov Šampón. Táto téma prestupuje naprieč celým albumom a práve české texty sú ďalšou silnou stránkou Prodavače. Výstižne totiž popisujú, že najväčšie boje nezvádzame na barikádach, ale sami so sebou.

„Malý ráje“ nahrala kapela, ktorú okrem Šampóna (speváka už neexistujúcich Sporto) tvoria ešte Pe.Klo, Kluk a Stejky, za necelé dva dni v štúdiu Jámor Ondřeja Ježka. Chcela tak čo najpresvedčivejšie zachytiť energiu živého hrania aj atmosféru konkrétnej chvíle. Produkcie a masteringu sa ujal Tomáš Karásek v štúdiu Gargle&Expel. Album vychádza na vinyle a na stiahnutie v digitálnych formátoch MP3 a FLAC.

Video: Prodavač - Malý ráje