Hľadači dokonalého zvuku Ohm Square vydávajú nový album „A Curious Place Between Souls And Atoms“

Hľadači dokonalého zvuku Ohm Square vydávajú nový album „A Curious Place Between Souls And Atoms“ zdroj: Deadred Records

Prvý marcový týždeň vychádza aj na Slovensku už šiesty album pražských „kultových“ Ohm Square. Kapela, ktorá je základným pilierom českej elektronickej scény a jedným z najzaujímavejších hudobných zjavení posledných dvadsať rokov vo svojom pátraní po dokonalom zvuku opäť posúva hranice. V svojráznom mixe avantgardného popu a r’n’b s prímesou najnovších elektronických trendov ale nezabúdajú ani na krehké, inteligentne vystavané popové melódie a nezameniteľné vokály, ktoré sú pre celkový zvuk Ohms typické.

Album A Curious Place Between Souls And Atoms prichádza 6 rokov po predchádzajúcom Taking Shape a obsahuje celkom 9 skladieb. Jednou z nich je aj Humanic, ku ktorej vznikol aj videoklip, za ktorý si jeho režisér Jan Šíma odniesol cenu divákov a cenu za najlepšiu produkciu na mezinárodnom Ibiza Music Video festivale.

Pri hľadaní dokonalého zvuku bolo kvôli masteringu oslovených desať štúdií po celom svete. Po dôkladnom výbere sa úlohy nakoniec zhostil Michael Schoonmaker z USA. „Ale třeba velikánský zájem měl jeden zvukař ze Švédska. Z nahrávek byl úplně nadšenej, říkal, že to zní, jako kdyby Kate Bush spolupracovala s Apparatem“, smeje sa Jan Čechtický, jeden zo zakladateľov Ohm Square.

Na novom albume poslucháč nájde tradične premyslené beaty a basy hlbšie ako dabingové intonácie Miroslava Moravca, ale taktiež krehké melódie a sofistikované vokály v Čechách usadenej Londýnčanky Charlotte Fairman. Navzdory neustálemu zvukohľadačstvu a značnému dôrazu na technické prevedenie nový album nepostráda emócie. Charlotte AKA Charlie One sa vo svojich textoch tentokrát vyrovnáva so smrťou nejlepšieho kamaráta, ale aj s neľahkými témami závislosti či plagiátorstva.

Ohm Square momentálne pôsobia ako duo v zložení Jan Čechtický a speváčka Charlotte Fairman (plus hosťujúcí klávesista Mirek Lacko).

Zoznam skladieb:
1. Humanic
2. Originality (Call Plagiarism's Bluff)
3. Numb to the Gum
4. Sweet Love (Moonshine Mix)
5. Liam
6. Contamin 8
7. Woodie Boogie
8. Vampires (Fight the Parasite)
9. Wounds on a Cherry Tree (Treemix) – nie je vo vinylovej verzii

Video: Ohm Square - Humanic

Video: Ohm Square - Sweet Love

Zdroj: Deadred Records
Značky: Nová hudba