Billy Barman štartuje turné „Back To The Clubs“: pred odchodom stihol nakrútiť videoklip „Traja“

Billy Barman štartuje turné „Back To The Clubs“: pred odchodom stihol nakrútiť videoklip „Traja“
foto: Michal Zelník zdroj: Soul For Show

Viac ako mesačné koncertné turné „BACK TO THE CLUBS“ trojice skupín Billy Barman, Walter Schnitzelsson a Bad Karma Boy štartuje už tento víkend v Prievidzi. S humorom a recesiou, bez ktorých Billy Barman neurobí ani krok, nakrútila kapela pre svojich fanúšikov originálnu videopozvánku (pod článkom).

Billy Barman zvoláva „BACK TO THE CLUBS“ alebo inak povedané „späť do klubov“. Ako to zvykne bývať, s názvami koncertných šnúr sa spája príbeh či posolstvo, ktorých chce jej autor zastrešiť ideu projektu. Inak to nie je ani pri „BACK TO THE CLUBS“. Na jednej strane sa Billy Barman vracia na klubové turné po 3 rokoch, vďaka čomu sa na unikátnu atmosféru pripravovaných koncertov veľmi teší. Na strane druhej touto cestou do hudobných klubov pozýva nielen svojich fanúšikov, ktorí ich navštevujú pravidelne, ale i tých milovníkov hudby, ktorí čaro klubovej šou nezažili už niekoľko rokov či ešte nikdy.

Ako support svojej novej šou si tentokrát partia na čele s frontmanmi Jurajom Podmanickým a Jozefom Vráblom prizvala mladé, no už teraz hudobnou kritikou veľmi intenzívne sledované kapely Walter SchnitzelssonBad Karma Boy. „Sú to všetko naši dlhoroční kamaráti a okrem toho bezkonkurenčne to najlepšie, čo na novej hudobnej scéne aktuálne máme“, vysvetľuje Billy Barman vznik zaujímavej trojkapelovej koncertnej zostavy, ktorá v tejto chvíli už balí kufre i aparatúru, aby sa ako prvým predstavila fanúšikom v prievidzskom Klube Element už túto sobotu.

Len pár dní pred odchodom na šnúru sa „barmani“ stretli, aby nakrútili videoklip k svojmu aktuálnemu singlu Traja: http://www.youtube.com/watch?…, ktorý predstavili v decembri 2013 spolu s releasom novej dosky Modrý Jazyk. „Nech sa Bratislava trasie, čoskoro ju napadne detský gang!“ prezrádzajú tajomne na margo námetu videa, ktoré nakrútili pod taktovkou režiséra Martina Šule Schulteho. V premiére ho údajne predstavia už čoskoro, možno dokonca ešte v priebehu turné…

Šnúru, ktorá sa začína už túto sobotu 8. marca v Prievidzi, ukončia tri spriatelené kapely 10. apríla v bratislavskom Klube MMC. Vstupenky na všetky koncerty turné sú exkluzívne v predaji cez predpredaj.sk.

Walter Schnitzelsson

Kapela, ktorá pôvodne fungovala ako two man band, odštartovala nanovo v decembri 2011 v zložení Jozef Rezník, Jakub Joštiak a Miroslav Michale. Po kladne prijatom trojpiesňovom EP Mother vyšiel minulý rok vo vydavateľstve Slnko Records debut Fever s titulným singlom This Night’s Fever. Kapela získala 4 nominácie na Radio_Head Awards Rádia_FM – album roka, singel roka, koncertná kapela roka a nováčik roka.

Bad Karma Boy

Kapela okolo gitaristu skupiny Para a producenta Juraja Marikoviča alias Medveďa vydala minulý rok svoj eponymný debut vo vydavateľstve Slnko Records. Nahrávka získala priaznivé recenzie a single Zima a Predmestie sa objavili sa v rotácii Rádia_FM. Trio dopĺňajú klávesistka Adela Tihláriková a bubeník Peter Hrabě.

Line-up koncertných večerov

20:00 – Walter Schnitzelsson
21:00 – Billy Barman
22:30 – Bad Karma Boy
23:30 – After

Back To The Clubs Tour 2014

08.03 Prievidza/ Element
11.03 Trnava/ Art Klub
12.03 Nitra/ Music A Cafe
14.03 Žilina/ Mestské Divadlo 
15.03 Banská Bystrica/ Klub 77
21.03 Trenčín/ Klub Lúč 
22.03 Liptovský Mikuláš/ Adventure Music Club 
28.03 Brezno/ Bombura
29.03 Púchov/ Queens
03.04 Košice/ Kasárne/Kulturpark 
04.04 Prešov/ Pumpa Music Club
05.04 Martin/ Elefant Pub
10.04 Bratislava/ MMC Klub

Video: Billy Barman pozýva na turné BACK TO THE CLUBS

Interpret: Billy Barman
Značky: Koncerty, Domáca scéna