Pesničkár "Cermaque" spolupracoval na novom albume aj s kapelami Zrní alebo Květy

Pesničkár "Cermaque" spolupracoval na novom albume aj s kapelami Zrní alebo Květy zdroj: Indies Scope

Emóciami nabitá autorská nahrávka „Rodinné album“ od Jakuba Čermáka aka Cermaque predstavuje tohto charizmatického pesničkára v dospelejšej podobe nielen hudobne, ale aj textovo. Nenechajte sa mýliť názvom, album nie je určené celej rodine, ale každému, komu nie sú cudzie inteligentné texty a dotiahnuté folkové piesne .

Nový sólový album Jakuba Čermáka je zároveň albumom jeho širokej (nielen) hudobnej rodiny. Pre celý album je určujúce, že nahrávka vznikala v prelomovom období – Jakubovi a jeho dvornému klarinetistovi Kaiovi Machovi sa počas natáčania narodili dcéry Agáta a Johanka (na album sa ich podarilo zaznamenať a „účinkujú“ v skladbe Antonín). Posun do novej životnej etapy je jedným z hlavných tém albumu, ktorý sa od niekdajších tuláckych výkrikov doberá k intímnejšom spovediam, hľadaniu základných hodnôt a kritickému, ale zároveň zmierlivú a láskyplnú reflexiu súčasnej stredoeurópskej reality.

Okrem členov obnoveného projektu Cirkus Cermaque na doske hosťujú muzikantské špičky z radov Jakubových priateľov – členovia kapely Zrní, ME Kyšperský zo skupiny Květy, akordeonistka a skladateľka Lucie Vítková, gitarista Rémy Reber, speváčky Raisa Basinho a Iamme Candlewick či vice-majster sveta v hre na elektrické bicie Jarda Noga.

Krehký a pôsobivý aranžmán umocňuje modernejšie zvukové poňatie dosky, ktoré vznikalo v zvukárskej spolupráci s bratmi Martinom a Tomášom Havlenovými v libereckom štúdiu Resound. O mastering dosky sa postaral Ondřej Ježek zo štúdia Jámor.

Ručne vyrobený obal 1. edície vznikal v intenzívnej produkčnej a výtvarnej spolupráci s grafikom Jiřím Vydrou v chránených dielňach libereckého Domova Harcov.

Krst albumu prebehne 31.3. v pražskom klube PILOT. Spolu s obnoveným projektom Cirkus Cermaque (doplneným o geniálneho bubeníka Jardu Nogu) vystúpi aj legendárna kapela Už jsme doma.

Brnenský krst platne bude 15.5. v „Kabinetu múz“. Cirkus Cermaque zahrá spolu s kapelou Květy.

Tracklist
1) Popílek
2) Končetina
3) Rébus
4) Sýkorka
5) Uspávanka pro Lucinku
6) Bouřka
7) Sebastián
8) Jupiter
9) Resumé 26
10) Bílý jelen
11) Dva vlci
12) Kokosovej suk
13) Antoníne

Značky: Nová hudba