Foster The People vydali svoj druhý štúdiový album "Supermodel"

Foster The People vydali svoj druhý štúdiový album "Supermodel"

Americká kapela z Los Angeles vydáva nasledovníka svojho veleúspešného debutu z roku 2011. Album vychádza na značke Columbia Records a nájdeme na ňom jedenásť nových skladieb.

Prvými singlami z albumu Supermodel sa stali skladby „Coming of Age“, „Pseudologia Fantastica“ a „Best Friend“, videoklip k prvému z nich nájdete pod článkom.

O rolu producenta albumu sa podelil Mark Foster s Paulom Epworthom, ktorý tiež produkoval albumy od Florence and the Machine, The Big Pink, Bloc Party alebo Kate Nash.

Obal albumu nadizajnoval, rovnako ako pri debute Torches, umelecký projekt Young & Sick. Abstraktne znázornená modelka pózuje na pódiu, je obklopená davom ľudí a paparazzmi, ktorí ju fotografujú. Z modelkinych úst navyše vychádzajú vety, začínajúce slovami: „I ate it all; plastic, diamonds and sugar-coated arsenic as we danced in honey and sea-salt sprinkled laxative. ..“

Foster The People v týchto dňoch usilovne koncertujú a v lete sa predstavia aj na viacerých festivaloch. Zatiaľ potvrdenými na európskom kontinente sú festivaly Heineken Open’er v Poľsku, Rock Werchter v Belgicku a Eurockeenes vo Francúzsku.

Video: Foster The People - Coming of Age