John Frusciante vystrelil svoj nový album do vesmíru

John Frusciante vystrelil svoj nový album do vesmíru

Bývalý gitarista kapely Red Hot Chili Peppers naložil svoj nový album Enclosure do experimentálnej rakety Sat-JF14 a vystrelil ho do vesmíru.

Táto netradičná kampaň k novému albumu má pre Fruscianteho fanúšikov aj interaktívnu podobu. Od 31. marca si môžete zadarmo stiahnuť mobilnú aplikáciu, ktorá umožňuje sledovať pohyb satelitu Sat-JF14 v reálnom čase. V momente, keď sa bude album vznášať vo vašej geografickej oblasti, budete môcť počúvať nový album Enclosure na všetkýcch podporovaných iOS alebo Andoridových mobilných zariadeniach.

Aplikácia má tiež integrovanú diskusnú platformu, ktorá dáva možnosť fanúšikom navzájom komunikovať. Projekt bude trvať do 7. apríla.

Mobilnú aplikáciu nájdete na stránke johnfrusciante­.com/sat-jf14 a video z procesu vypúšťania rakety si môžete pozrieť pod článkom.

Album Enclosure oficiálne vychádza 8. apríla a pôjde už o dvanásty sólový album gitaristu, speváka a producenta Johna Fruscianteho. Počas nahrávania Enclosure spolupracoval Frusciante aj s Black Knights (Wu-Tang Clan) na albume Medieval Chamber, kde okrem svojich producentských kvalít prispel aj vokálami (posledné video pod článkom).

John Frusciante – Enclosure tracklist
1. Shining Desert 4:46
2. Sleep 4:23
3. Run 2:15
4. Stage 3:09
5. Fanfare 4:50
6. Cinch 6:25
7. Zone 4:07
8. Crowded 3:47
9. Excuses 3:53
10. Vesiou (Japanese bonus track)
11. Scratch (Japanese bonus track / free download) 6:43

Video: John Frusciante - Sat-JF14

Video: John Frusciante - Scratch

Video: Black Knights - Sword In Stone