Írský hudobník so zahalenou tvárou si získava priaznivcov aj na Slovensku

Írský hudobník so zahalenou tvárou si získava priaznivcov aj na Slovensku

Eamon Bode je írsky hudobník, ľahko rozpoznateľný vďaka jeho vždyprítomnej a trochu priveľkej kapucni. Jeho želanie, aby bol posudzovaný iba podľa kvality jeho hudby a nie výzoru, inšpirovalo jeho rozhodnutie ukryť svoju tvár a teraz plní svoj účel, naživo i online.

Jeho piesne, v ktorých je rozhodujúcou zložkou text, môžme zaradiť do kategórie indie folk a blogeri ich opísali „akoby spievané vo vnútri vašej hlavy“ alebo „melódie, ktoré sa vstrebávajú hlbšie každým počutím“. Prirovnávajú ho tiež k takým hudobníkom ako Bon Iver či Elliot Smith.

Dôvodom pre moju zahalenú tvár je moja umelecká identita. Chcel som sa postaviť ako protiváha priemyslu populárnej hudby dneška, priemysle založenom na peniazoch, imidži a umelej senzácie-chtivosti. Preto som sa rozhodol neukázať svoju tvár či značkové oblečenie, aby sa akákoľvek pozornosť sústredila iba na hudbu. Chcem, aby som bol súdený iba podľa mojej hudby, hovorí Eamon Bode o dôvode svojej anonymity.

Rok 2013 priniesol Eamonovu debutovú EP platňu Tinman, dostupnú na Spotify alebo k stiahnutiu na iTunes, Bandcamp a ďalších populárnych digitálnych outletoch.

Za nahliadnutie stojí aj jeho facebooková stránka (http://www.facebook.com/eamonbodepage), kde možno vidieť Eamona pri vystúpeniach a tiež jeho rastúci medzinárodný fanklub. Jeho stránka má viac než 7000 lajkov, s nečakanými fanklubmi z miest ako Slovensko, Argentína či Peru. Eamon je tiež týždeň čo týždeň v Top 10 Indie rebríčku v Írsku na www.reverbnation.com.

Eamonova druhá EP platňa bude vydaná v apríli 2014, jeho staršie skladby nájdete na www.soundcloud.com/eamonbode.

Video: Eamon Bode - Wolf