From Our Hands s kamarátmi Talkshow a Fat Kit zahrajú koncom apríla v KC Dunaj!

From Our Hands s kamarátmi Talkshow a Fat Kit zahrajú koncom apríla v KC Dunaj!

Bratislavčania From Our Hands vydávaju čoskoro nový album a v KC Dunaj predstavia naživo niekoľko piesní z neho. V sobotu 26. apríla ich doplnia Talkshow, ktorý vydali svoj album Kunst koncom minulého roka a do tretice Fat Kit. Elektronické duo vystúpi naživo aj so Supom z Mojej Reči.

From Our Hands zaujali ešte predtým, než vydali debut ový album Buildings Fall. Kapela čoskoro vydáva svoj nový, v poradí tretí album, z ktorého pred časom zverejnili prvá singel s názvom MNYTLKS. Predstavili ho rovno so zaujímavým čiernobielym videoklipom. “Do KC Dunaj sa veľmi tešíme. Ešte sme tam nehrali, takže sa tešíme na premiéru v tomto klube,” povedal gitarista Matej Turcer. From Our Hands s pravidelnosťou hrávajú nielen na Slovensku, ale hlavne v Čechách, kde absolvovali spoločné turné s kapelou Sunshine a za zmienku stojí aj účasť na festivale Rock for People a mnohých ďalších.

Video: From Our Hands – MNYTLKS

Kritikou aj fanúšikmi pozitívne prijatý album Kunst predstaví kapela Talkshow, ktorá svoj druhý album vydala v novembri minulého roku. Z albumu vytŕča najmä singel Shadows, ku ktorému natočila kapela vo viedenskom Prátri klip svetovej úrovne. Podľa recenzie hudba.sk patrí Kunst k “najzaujímavej­ším anglicky spievaným albumom, aké u nás v posled­ných rokoch vznikli”. Viac o ňom prezradil spevák Andreas Imrich: “Album sme robili poctivo a pripravovali dlho. Preto sa tešíme, že sa fanúšikom páči. Makáme aj na živých koncertoch, bratislavčania sa majú na čo tešiť.”

Video: Talkshow – Shadows

Trojlístok vystupujúcich uzatvára projekt Fat Kit, ktorý svojim vystúpenim obohatí aj raper Supa. Za názvom Fat Kit sa skrývajú Pavol Kulich a Róbert Monček. Dvojica vo svojej tvorbe mixuje elektronické vplyvy so živými zvukmi gitár, klavíra, syntetizátorov a to všetko okoreňujú netradičnými nahrávkami kľúčov či spajlí a podobne. Na konte majú LP s názvom 87 bears, ktoré zaujalo nielen poslucháčov, ale aj kritikov.

Video: Fat Kit naživo

Hudba mesta: From Our Hands, Talkshow, Fat Kit + Supa

26. 4. (sobota)
Štart: 20:00 hod.
Vstup: 6€
Event: https://www.facebook.com/…814829886903