Piesne z albumu Idiot aj od PSH. Raper Valdimir 518 vystúpi v KC Dunaj!

Piesne z albumu Idiot aj od PSH. Raper Valdimir 518 vystúpi v KC Dunaj!

České hiphopové legendy vystúpia v Bratislave! V stredu 30. apríla odohrá koncert známy raper a umelec Vladimir 518, ktorý do KC Dunaj prinesie piesne z posledného albumu Idiot, ktorý získal hudibnú cenu Anděl. Na pódiu mu bude sekundovať ďalší raper LA4, s ktorým potešia poslucháčov trackmi od PSH. Večer ich podporí DJ Mike Trafik a afterparty bude v rukách slovenských Emonoizboyz a MtotheG. “Jezdím na Slovensko od samotnýho začátku a mám to u vás rád. A speciálně do Bratislavy se hodně těšim. Poslední mejdan v KC Dunaj, kde jsem byl jenom host a sám jsem nevystupoval, byl božskej!” odkázal Vladimir 518.

Vladimir 518

..je český raper, ktorý je známy ako člen skupiny PSH, ale i vďaka svojej sólovej kariére. Je tiež výraznou osobnosťou graffiti scény, ilustrátor, výtvarník, autor a zakladateľ vydavateľstva Bigg Boss. Je čerstvý držiteľ hudobnej ceny Anděl za svoj posledný album Idiot. Na konte má niekoľko cien časopisu Filter a album roka podľa webu musicserver.cz.

“Idiot je čerstvá deska a hraju z ní poměrně dost. Například Nemam zájem, Ať žije kýč, Tak to mám rád, Idiot, Planeta Praha,” hovorí Vladimir 518, ktorý na bratislavskom koncerte pridá aj známe piesne od skupiny PSH, s ktorou vydal dve LP. na konte má tiež split singel s Indy & Wich a EP Praha. Hosťoval na doskách interpretov ako sú LA4, Indy & Wich, Orikoule, Neruda, Marko, Dj Wich, Hugo Toxxx a mnoho ďalších. Aby toho nebolo málo, je aj autorom scénografií pre predstavenie experimentálnej skupiny TOW (Nočná mora, Turing Machine a Teória). Ako vedľajší projekt tejto divadelnej aktivity spolu s Davidom Vrbík založil projekt SPAM, ktorý sa špecializuje na audiovizuálnu synchronizáciu zvuku a svetla.

LA4

..je český raper známy spoluprácou s kapelou Indy a Wich. Jeho sólový album Panoptikum získal cenu Anděl v žánrovej kategórii, druhý album Gyzmo mu vyšiel v roku 2010. Bývalý writer, breaker a MC je na pražskej scéne už od polovice 90. rokov ako graffiti umelec. Neskôr, v čase legendárnej 007čky, na ktorej začínali Andre s Wichom, začal inklinovať k b-boyingu a neskôr začal s dlhoročnými kamarátmi dávať dohromady aj rýmy. Do širšieho povedomia sa dostal nielen spoluprácou s Indy a Wich, ale i hosťovaním na mnohých dôležitých českých i slovenských albumoch a kompiláciach.

Mike Trafik

..je hudobný producent a DJ skupiny PSH, ktorý patrí k špičke súčasnej urban scény u našich západných susedov. Do svojich setov mieša hiphop, RnB, mash up štýly ako 70s, 80s, disco, elektro či happy house. Okrem toho je majiteľ štúdia Starworks a aktívny člen vydavateľstva Bigg Boss.

Emonoizboyz

Dvojica DJov a prodcentov Emilee a Andrej Sabotage, ktorá do svojich setov vkladá breakbeat, hip-hop, house a elektro. Spoznáte ich vďaka ostrým mixom, scratchingu a rapovým vkladom. Chalani z tohto projektu už nahrali niekoľko mixtapev a ich hudba vyšla na albumoch a kompiláciach slovenských umelcov. Pred tromi rokmi vydali prvé EP.

MtotheG

Šéf online labelu ajlávmjuzik nemusí o svojej láske k hudbe nikoho presviedčať. Dôkazom pre všetkých neverníkov je internetové vydavateľstvo podporujúce tuzemskú produkciu, rovnako ako jeho hranie. V ňom nájdete žánrovú pestrosť, v ktorej nechýba klasika ako J. Dilla, James Brown či Michael Jackson.

30. 4. (streda)/na druhý deň je voľno :)
Štart: 21:00
Vstup: 10€/8€ v predpredaji v bare v KC Dunaj/afterparty 5€

Event: www.fb.com/…839054180822

Video: Vladimir 518 - Můj pes má hlad (prod. DJ Wich)

Značky: Koncerty