BoyBand vydává nový album Galapágy

BoyBand vydává nový album Galapágy

Od debutového albumu kapely BoyBand s názvom Best Of ubehol rok a pár drobných a hlavní hrdinovia Idea & Boy Wonder sa opäť hlásii o slovo. Nová doska nesie tajomný názov Galapágy a okrem fanúšikov exotických súostroví poteší predovšetkým milovníkov rapu, ktorí nenávidia rapové klišé.

Galapágy totiž opäť ponúkajú pestrú škálu atmosfér a motívov, ktoré by vás nenapadli ani v tom najpodivnejšom sne. Navyše už z coveru albumu je zrejmé, že toto nebude váš obľúbený gangsta rap album.

Celú dosku otvára skladba Tour de Bars, ktorá je rozšírená aj o vizuálne spracovanie vo forme videoklipu. O to sa postaral dlhoročný spolupracovník Ovar Maryško, ktorý má na svedomí napríklad aj vôbec prvé video z albumu Best Of s názvom BoyBand. Ďalšie skladby ponúkajú prierez bizarným životom kapely, ktorá „cestovala Československom, ako by robila mapy“. Viacero motívov navyše nadväzuje na prvú dosku a pokračuje tak v rozohraných príbehoch, ktoré nešlo len tak ľahko opustiť. Všetkých 14 skladieb sa však vyznačuje predovšetkým originalitou – ako tematickou , tak hudobné .

Na albume sa podieľalo rovných 10 producentov z ktorých každý prispel špecifickou atmosférou. Rozhodne teda neočakávajte nudu a stále sa opakujúce hudobné postupy. Medzi producentov sa radia aj kolegovia z Ty Nikdy – DJ Fatte, Inphy, DTonate, FNTM, Dubas a dokonca samotný Boy Wonder, ale aj ostatní blízki beatmakeri – JSM , Stratasoul , Peko a Emilee. Hosťov tu nie je veľa, z tých rapujúci iba MC Gey. Ďalej potom Zdenka Predná, Škrupo a Radimo so svojím saxofónom. Wordcuty do jednotlivých skladieb dodal okrem DJ Fatte predovšetkým DJ AKA, ktorý „oškrabal“ takmer polovicu dosky a zároveň pôsobí ako nový koncertný DJ BoyBandu.

Koncertov sa chystá celá rada a o všetkých sa fanúšikovia včas dozvedia. Za zmienku rozhodne stojí krst dosky, ktorý prebehne v piatok 24.5. v bratis­lavskom klube KC Dunaj. A ktovie, možno sa s albumom pozrieme aj na Galapágy .

Nový album teda dnes vychádza v digitálnej podobe, už teraz si je ho možné zadarmo vypočuť na Youtube kanáli Ty Nikdy a na Ty Nikdy Bandcamp profile, kde si môžete album aj zakúpiť. O niekoľko dní bude fungovať tiež aj na iTunes a Spotify a v deň samotného krstu, 24.5 bude doska dostupná aj na fyzických nosičoch. Všetci fanúšikovia originálnych CD si už teraz môžu album pred-objednať na www.tynikdy.cz/shop.

Teraz sa už ale pohodlne usaďte, trikrát po sebe zopakujte nahlas heslo „Galapágy“ a pustite si album.

BoyBand – Galapágy (2014, Ty Nikdy)
1. Tour de Bars + DJ Fatte (Prod. JSM)
2. Madam Pompadúr (Prod. Inphy)
3. Někde mezi + DJ AKA (Prod. FNTM)
4. Belosi v Londýne / Kde domovník můj? (Prod. Emilee)
5. Z výšky + Radimo (Prod. Dubas)
6. Roman Skamene (Prod. DJ Fatte)
7. Oumén + MC Gey, DJ AKA (Prod. Inphy)
8. Máma mi říkala + DJ AKA (Prod. Peko)
9. Zrkadlá (Prod. Inphy)
10. Swag má krátké nohy + Škrupo, DJ AKA (Prod. DJ Fatte)
11. 40 sekund + DJ AKA (Prod. Boy Wonder)
12. Starý Kalač (Prod. DTonate)
13. Bez názvu + Zdenka Predná (Prod. Stratasoul)
14. Inkoust + Zdenka Predná (Prod. JSM)

Video: BoyBand - Tour de Bars