Svetové punkové legendy zahrajú na Topfeste v Piešťanoch!

Svetové punkové legendy zahrajú na Topfeste v Piešťanoch!

The Exploited, The Toy Dolls a Marky Ramone´s Blit­zkrieg. Na tohtoročnom Topfeste, ktorý v dňoch 26. – 28. júna opäť prichýli piešťanské letisko, sa predstavia aj absolútne legendy žánru, ktoré mu vdychujú pečať od 80. rokov.

„Máme radosť, že môžeme potešiť priaznivcov žánru takýmito menami. Sú to skupiny s hudobníkmi, ktorí sa nezmazateľné zapísali do hudobnej histórie. Je skvelé, že ich všetkých naraz uvidíme na našom festivale. Punk´s not dead,“ hovorí Dušan Drobný z organizačného tímu Topfestu.

Škóti The Exploited pôsobia s prestávkami od roku 1978 a debutovali dnes už kultovým albumom Punks not dead v roku 1981. Kapela funguje dodnes, frontmanom je spevák Wattie Buchan, ktorý je členom takmer od úplného vzniku skupiny, na bicie hrá v súčasnej zostave jeho brat Wullie, na elektrickú gitaru Matt Justice a na basgitaru Irish Rob. The Exploited svojou tvorbou ovplyvnili množstvo ďalších kapiel, proroctvom o nesmrteľnosti punku napríklad aj filmárov či módne značky.

Toy Dolls sa sformovali vo Veľkej Británii koncom 80. rokov. Trojčlenná skupina (Michael Algar – spev, gitara, Duncan Redmonds – bicie, Tom Blyth – basgitara) má na konte 16 albumov, posledný The Album After The Last One vyšiel v roku 2012. Vo svojom poňatí punk rocku sa The Toy Dolls neuchyľujú k agresívnym textom, žáner zľahka odľahčujú svojím zmyslom pre humor a veselým rock'n'rollom.

Jediný žijúci člen pôvodnej zostavy kultovej skupiny The Ramones stmeľuje americkú formáciu Marky Ramone’s Blit­zkrieg a nadaľej tak nesie ďalej posolstvo kapely, ktorú mnohí označujú za vôbec prvú punkrockovú kapelu.

Video: The Exploited - Beat The Bastards

Video: Toy Dolls - Nellie the Elephant

Video: Marky Ramone's Blitzkrieg - Live @ Punkspring 2009

Zdroj: topfest.sk
Značky: Festivaly