Festival Uprising povoláva nové posily a aj deň navyše

Festival Uprising povoláva nové posily a aj deň navyše

Festival Uprising povoláva nové posily do programu. Príde reggae hitmaker Junior Kelly, dnb legenda Aphrodite, či Iration Steppas!

Siedmy ročník festivalu Uprising sa koná už o pár týždňov a organizátori neprestávajú prekvapovať s novinkami a hviezdami v programe. Na víkend 22. a 23. augusta má do Bratislavy namierené veterán a legenda drum & bass music, britský Dj a producent Aphrodite, od nepamäti pôsobiaca hviezda elektronickej hudby. Dj Aphrodite sa zaraďuje medzi top drum and bassových dj-ov a Dj Magazine ho dokonca označuje za jedného zo 100 najlepších dj-ov sveta. Nespočetné množstvo albumov, remixov a producentských spoluprác mu právom priraďujú prezývku ‚krstný otec junglu‘ a ‚kráľ beatov‘ (Godfather of Jungle, King of the Beats).

Na Zlaté piesky sa tento rok príde pozrieť aj jamajský roots reggae hitmaker Junior Kelly s kapelou Dubtonic Kru. Pôjde o jeho česko-slovenskú premiéru a fanúšikovia sa už nevedia dočkať jeho evergreen hitov ako „Love So Nice“, „Rasta Shoud Be Deeper“, či „Hungry Days“. Na Uprisingu sa pravidelne predstavujú reggae interpreti z celého sveta, medzi ktorými tento rok nechýba ani Taliansko so svojím novým objavom menom Raphael, či Rusko so známou dvojkou Steppa Style & Trudebwoy Sound. Z Anglicka k nám posielajú jeden z top dubwise soundsystémov sveta, Iration Steppas, ktorých originálnu dub produkciu bude sprevádzať Mc Danman.

Tieto nové posily doplnia program siedmeho ročníka festivalu Uprising na Zlatých pieskoch, kde sa 22. a 23.augusta môžete tešiť aj na mená ako Shaggy, Jimmy Cliff, Dub FX. KRS-One, The Skatalites, Chronixx a mnoho ďalších.

Pozor novinka! Organizátori na tento rok pripravili aj veľké prekvapenie v podobe** tretieho festivalového dňa**, ktorý si fanúšikovia môžu užiť vo štvrtok 21. augusta. Na tomto štvrtkovom Uprising ‘Opening Day’ vystúpia Mellow Mood, Cornerstone Roots, Micah Shemaiah, Rocky Leon, Deadly Hunta, Charlie P & Mungo’s HiFi, Fireson Bantu alebo aj slovenskí Medial Banana.

Všetky informácie a lístky na Uprising 2014 a štvrtkový Uprising Opening Day nájdete na vynovenej domovskej stránke festivalu www.uprising.sk.

Pre viac info sleduj: http://www.uprising.sk http://www.fb.com/…ggaefestival http://instagram.com/…ing_festival

Youtube Junior Kelly – Love So Nice – http://youtu.be/tSkuJJnKk7o Aphrodite – Stalker – http://youtu.be/jQRuHy21dQ0 Iration Steppas – Mistikal Warrior – http://youtu.be/X1tz3rOdVy4

Video: Iration Steppas

Značky: Festivaly