Na novom festivale v Bratislave vystúpia This Will Destroy You, Tides From Nebula či Lymbyc Systym

Na novom festivale v Bratislave vystúpia This Will Destroy You, Tides From Nebula či Lymbyc Systym

V Bratislave v septembri vyrastie nový festival! Nesie názov „Whoneedslyrics?! Festival“ a predstaví sa na ňom špička svetového post-rocku aj elektroniky.

Festival sa bude konať 18.-19. Septembra v dvoch kluboch pod jednou strechou – v Batelieri a Fuge. Headlinerom prvého ročníka je americká post-rocková hviezda This Will Destroy You, ktorá príde do Bratislavy predstaviť nový album s názvom Another Language, no určite nezabudne ani na skladby zo starších albumov.

Ako už názov festivalu naznačuje, predstavia sa na ňom najmä umelci, ktorí pri svojej tvorbe “nepotrebujú texty“. Z ďalších účinkujúcich stojí za zmienku súrodenecké duo Lymbyc Systym z Ameriky, hrajúce elektroniku/am­bient, vychádzajúce post-rockové hviezdy Tides From Nebula, Sounds Like The End Of The World, Lehnen, Rosa Parks či domáci The Ills.

Nezabudlo sa však ani na tých ktorí texty majú. Z nich sa na festivale predstavia napríklad skvelo sa rozbiehajúci domáci Fresh Out Of the Bus.

Organizátori však sľubujú, že to nieje všetko a v rokovaní sú stále veľmi zaujímavé kúsky zo zahraničnej i domácej scény.

Whoneedslyrics festival takisto organizuje warm-up show s názvom whoneedslyrics?! nght, ktorá sa uskutoční už o mesiac – 4.8.2014 v Randal Klube v Bratislave. Na nej vystúpi dnes už skutočná post-rocková legenda – kapela 65daysofstatic z Veľkej Británie. Ako predskokani sa predstavia Esazlesa z Českej Republiky.

Vstupenky na obidve podujatia nájdete na www.predpredaj.sk http://predpredaj.zoznam.sk/…cs--festival http://predpredaj.zoznam.sk/…ic--esazlesa

Keďže je whoneedslyrics?! festival čisto do it yourself akciou (bez finančných sponzorov), organizátori sa rozhodli, že chcú za sponzorov práve vás. V najbližších dňoch začnú s kampaňou na zbieranie peňazí na indiegogo.com. Stačí sledovať hlavne pravidelne aktualizovanú fb stránku: www.facebook.com/whoneedslyrics kde sa čoskoro dozviete ďalšie informácie i nové potvrdené kapely.

Video: This Will Destroy You - Threads

Video: 65daysofstatic - Radio Protector

Značky: Festivaly