10 zaujímavých albumov vychádzajúcich v júli 2014

10 zaujímavých albumov vychádzajúcich v júli 2014

Pozrite si prehľad tých najzaujímavejších albumov, od známych aj menej známych interpretov, ktoré vychádzajú v júli 2014.

Trouble In Paradise

Interpret: La Roux
Krajina: Veľká Británia
Dátum vydania: 21.7.2014
Žáner: synthpop

Trouble in Paradise je druhým albumom synthpopovej La Roux z Londýna. Singel Let Me Down Gently bol odpremierovaný 12. mája 2014 na BBC Radio 1.

The Black Market

Interpret: Rise Against
Krajina: USA
Dátum vydania: 15.7.2014
Žáner: punk-rock, hardcore

Americká kapela hrajúca melodický hardcore-punk pôsobí na hudobnej scéne od roku 1999. The Black Market bude ich siedmym albumom, prvým singlom sa stala 10. júna 2014 skladba I Don't Want to Be Here Anymore.

Racy

Interpret: Hooray For Earth
Krajina: USA
Dátum vydania: 29.7.2014
Žáner: experimentálny rock, elektronika

Hooray for Earth je kapela pochádzajúca z New Yorku. Lídrom a hlavnou postavou kapely je spevák a multi-inštrumentalista Noel Heroux. Magazín Pitchfork o kapele napísal: „HFE je indie-popová kapela, ktorá naozaj nie je viazaná na akékoľvek trendy“.

Chroma

Interpret: Eugene McGuinness
Krajina: Veľká Británia
Dátum vydania: 7.7.2014
Žáner: indie rock

Eugene McGuinness je muzikant írskeho pôvodu, momentálne žijúci v Londýne. Album Chroma je už štvrtým v poradí, ktorý vydáva prostredníctvom vydavateľstva Domino Records.

Is Exotic Bait

Interpret: French Style Furs
Krajina: USA
Dátum vydania: 8.7.2014
Žáner: alternatívny rock

French Style Furs je bočný projekt Nathana Willetta a Matta Mausta z kapely Cold War Kids. Do svojej partičky prizvali ešte Nathana Warkentina z We Barbarians, aby nahrali debut Is Exotic Bait.

The Voyager

Interpret: Jenny Lewis
Krajina: USA
Dátum vydania: 29.7.2014
Žáner: indie folk

Americká speváčka a herečka Jenny Lewis je členkou kalifornskej indie-rockovej kapely Rilo Kiley. Ako sólová interpretka však už vydáva svoj tretí štúdiový album.

Lese Majesty

Interpret: Shabazz Palaces
Krajina: USA
Dátum vydania: 28.7.2014
Žáner: experimental, alternatívny hip hop

Legendárne vydavateľstvo Sub Pop vydáva druhý štúdiový album experimentálnej hip-hopovej formácii Shabazz Palaces z mesta Seattle. Shabazz Palaces sú prvou hip-hopovou kapelou, ktorá podpísala kontrakt z vydavateľstvom, ktoré je známe hlavne vďaka grungeu a kapelám ako Nirvana alebo Soundgarden.

Alvvays

Interpret: Alvvays
Krajina: Kanada
Dátum vydania: 21.7.2014
Žáner: garage-dream rock

Kapela Alvvays z Toronta vydáva svoj eponymný debutový album vo vydavateľstve Polyvinyl Records. Skupinu tvoria dve ženy a traja muži. Ich tvorba je ovplyvnená kapelami Belle & Sebastian a Teenage Fanclub.

Hard Believer

Interpret: Fink
Krajina: Veľká Británia
Dátum vydania: 14.7.2014
Žáner: blues, dub, folk, indie

Fink je spevák, skladateľ, gitarista, producent a DJ pochadzajúci z Cornwallu. 19. marca 2014 Fink zverejnil prvý singel z nového albumu Hard Believer. O týždeň neskôr potvrdil, že jeho ôsmy album vyjde 14. júla vo vydavateľstve Ninja Tune. Začiatkom júla bol zverejnený prvý videoklip z albumu ku skladbe s názvom Looking Too Closely

Futurology

Interpret: Manic Street Preachers
Krajina: Veľká Británia
Dátum vydania: 7.7.2014
Žáner: alternatívny rock

Welšská kapela Manic Street Preachers vydáva už svoj dvanásty album. Prvým singlom sa stala skladba Walk Me to the Bridge, ku ktorej kapela v apríli 2014 zverejnila aj videoklip.