Ostrov slobody otvorí svoje brány 11. augusta už po 22. krát!

Ostrov slobody otvorí svoje brány 11. augusta už po 22. krát!

Sziget festival patrí medzi najlepšie európske festivaly. Jeho kvalitu ocenili návštevníci a fanúšikovia ocenením Best Major European Festival 2011. Samotný program je hudobne pestrejší a lákavejší, oproti minulému ročníku obsahuje i viac headlinerov.

Viac než 60 pódiách sa bude konať viac ako 1000 koncertov. Vypočuť si tu môžete najrôznejšie hudobné žánre, od jazzu a vážnej hudby až po rock, punk, electro, hip hop, world music. Sziget je často označovaný ako jeden z hudobne najpestrejších európskych festivalov. Tento trend potvrdzujú aj nové prírastky do programu, ktorý ponúka hudbu všetkých žánrov - Deadmau5, Axwell, Bombay Bicycle Club, The Kooks, Crystal Fighters, La Roux alebo Anti-Flag

Organizátori Szigetu každoročne predstavujú novú hymnu. Na Island of Freedom (Ostrove slobody, Óbudai) v srdci Budapešti, sa každý rok stretáva aj viac ako 70 národností z celého sveta, pričom celková návštevnosť festivalu sa každoročne približuje ku 400 tisíc. Pre 22. ročník si zvolil pieseň s príznačným názvom „Together“ od Ivan & The Parazol, ktorí okrem iného získali cenu maďarského vysielania MTV v kategórii Najlepší maďarský počin roku 2013.

Týždenné pernamentky s kempovaním priamo na ostrove Óbudai sa vypredávajú tento rok pomerne rýchlo. Do dnes bolo predaných viac ako 80% týchto pernamentiek. Do začiatku festivalu pritom ostáva menej ako mesiac, presne 27 dní.

Na čo sa najviac môže návštevník tešiť? Tohtoročný line-up je dosť silný, vystúpia tu mnohé hudobné skvosty, čiže každý si môže prísť na svoje. Môžeme sa tešiť na hviezdy ako Placebo, Queens of the Stone Age, Outkast, Blink-182, Manic Street Preachers, Korn, The Prodigy, Lily Allen, Madness, Klaxons, Imagine Dragons a ďalší.

Zo slovenský interpretov na Szigete vystúpia nielen Peter Lipa a Longital, ale aj mladá slovenská kapela ako víťaz projektu demovnica rádia FM www.demovnica.sk.

Prinajmenšom situovanie festivalu na dunajskom ostrove je jedným veľkým lákadlom zažiť samotnú atmosféru festivalu, ktorá je jedinečná, a z návštevníkov sa počas týždenného trvania festivalu stávajú „ostrovania“, výborná poloha a spojenie s centrom mesta, množstvo hudobných i vedľajších aktivít. Dohovoríte sa anglicky, takže maďarčiny sa obávať netreba!

Mimo hudobných atrakcií sa môžete tešiť na filmové projekcie pod šírim nebom, Sziget eye, obrovský kolotoč podobný London Eye, s prekrásnym výhľadom na okolie, NGO Island – ostrov neziskoviek, Art Zone, Luminárium, Magic Mirror, Giant Clock Tower, špeciálne párty, pláž, labyrint, pouličné divadlo Strange Fruit (AUS) s dych vyrážajúcimi vystúpeniami, chutnú maďarskú kuchyňu, a mnoho mnoho ďalšieho!

Takisto k dispozícii je každoročne možnosť zakúpiť si citypass. V predaji sú CITYPASSy s platnosťou na 2 alebo 13 dní, v cene 13 a 33 eur, záleží na vašom rozhodnutí. Môžete si ho kúpiť online alebo priamo v Budapešti v najväčších BKK termináloch, taktiež v platobných stánkoch priamo na Szigete. Platnosť dvojdňového passu pobeží až od momentu, kedy vám bude vymenený za náramok, takže nemusíte sa obávať ak si ho zakúpite vopred za zvýhodnené ceny.

Vidíme sa ani nie o mesiac na Ostove slobody! Viac na : http://szigetfestival.com/ , kde si okrem úplných informácií o festivale môžete stiahnuť mobilné aplikácie pre Váš smartphone!

Prečo je výhodné mať CITYPASS?

– bezplatné cestovanie mestskou verejnou dopravou: s CI­TYPASSom nepotrebujete žiadne ďalšie cestovné lístky na mestskú verejnú dopravu v rámci hraníc mesta – električky, autobusy, metro a HÉV prímestské vlaky môžete využívať zadarmo. Viac informácií o trasách a cestovných poriadkoch – www.bkv.hu/en/.

– bezplatný alebo zľavnený vstup do kúpeľov a na pláže: s CITYPASSom môžete na vlastnej koži vyskúšať chýrne budapeštianske kúpele a skvelé pláže. Prvý vstup do kúpeľov či na pláž podľa vlastného výberu máte zadarmo, pri ďalších vám bude poskytnutá zľava 20 %. Počet vstupov nie je obmedzený.

– Free shuttle buses: vďaka CITYPASSu sa môžete z letiska Ferenca Liszta do festivalového areálu prepraviť zadarmo.

– Free Sziget Boat: s CITYPASSom môžete zdarma využiť prepravu Sziget loďkou, ktorá prepája centrum mesta so samotným ostrovom slobody, prípadne sa odviesť zo Sziget pláže na susedný Margitin ostrov, na pláže Palatinus a Pünkösdfürdő.

– Naviac 50% zľava na Budapest museum tickets.

– 20% zľavava v Budapest Zoo (www.zoobudapest.com)

-DM-2014

Značky: Festivaly