Novinka na hudobnej scéne - s debutom prichádza kapela Švepes!

Novinka na hudobnej scéne - s debutom prichádza kapela Švepes!

Mladá ružombersko-banskobystrická kapela Švepes vydáva vo vydavateľstve PJ RECORDS svoj debutový album.

Kapela, ktorú tvoria [b]HLAVO[/b] – spev a gitara, [b]BUKO[/b] – klávesy, [b]MOMO[/b] – bicie a [b]KUBRO[/b] – basová gitara, sa po dvoch rokoch spoločného fungovania rozhodla pre nahratie a vydanie svojho prvého oficiálneho debutového CD. „Album sme nahrávali u Peťa Dobríka v banskobystrickom štúdiu PJ Sound Studio. Pred rokom sme sa zapojili do súťaže, ktorú organizovalo práve toto štúdio. Vtedy nás vybrali s pesničkou "Emil“ medzi 15 kapiel, ktoré vyšli na kompilácii Volume 1. Spolupráca pri tejto nahrávačke bola veľmi príjemná a priateľská a my sme práve vtedy hľadali štúdio, kde budeme nahrávať album, preto sme sa rozhodli pre túto možnosť. Čo sa týka producenta, Peťo Dobrík nám vo veľa veciach poradil a je to výborný muzikant s dobrými nápadmi. Proste tu nebolo čo riešiť :) a boli sme radi, že sa toho ujal" prezradil bubeník kapely MOMO.

Ako sami tvrdia, [b]hrajú „alternatívny rock“, na tvorbe hudby sa podieľali všetci členovia kapely, pesničky otextoval spevák HLAVO.[/b]

„Na album sme si pozvali viacerých hostí, ktorí nám nahrávali doprovodné nástroje alebo spievali. Zo všetkých spomeniem napr. Janku Kozákovu, speváčku z Mukatada či Branislava Jóbusa z Karpatských chrbátov“ doplnil informácie o albume bubeník MOMO.

[b]Krst albumu[/b] sa bude konať [b]27. apríla o 19.00 hod. v Bratislave v klube Music Gallery u Dežmára.[/b]

Čo sa týka najbližších plánov, kapela sa chystá čo najviac koncertovať, v lete ich budete môcť vidieť aj na koncertných a festivalových pódiách.

Viac informácii o kapele sa dozviete na ich internetovej stránke [url]www.svepes­.sk[/url], ale aj na ich profile na sociálnej sieti Facebook.

Kapela má za sebou množstvo koncertov a festivalov (napríklad Orange Music Summer Duchonka, Domaša, Ružiná, Orava či festival Dohoda v Banskej Bystrici). Začiatkom roka 2009 nahrali EP s názvom Zemiaky. V tom istom roku ešte stihli odohrať sedemnásť koncertov v rámci FM_Tour de bar 009 a na jeseň turné Ultimate Entertainment Tour 09 so švajčiarskou skupinou Downless.

Zdroj: TS Švepes

Podobné články