Organizátori najlepšieho hudobného festivalu široko ďaleko hlásia : „Týždenné pernamentky na Sziget festival sú od dnes vypredané!“

Organizátori najlepšieho hudobného festivalu široko ďaleko hlásia : „Týždenné pernamentky na Sziget festival sú od dnes vypredané!“

Týždenné pernamentky s kempovaním priamo na ostrove Óbudai sa vypredali. Od dnes, čiže týždeň pred začiatkom festivalu, sú záujemcom v predpredaji či na mieste k dispozícii už len denné vstupenky, ktoré sa vypredávajú tiež rekordne rýchlo, a jedno malé prekvapenie od organizátorov pre nerozhodných.

Stalo sa tak po prvý krát v histórii festivalu Sziget v jeho 22 ročnej histórii. Napriek tomuto skvelému organizačnému úspechu, rozhodli sa organizátori Sziget festivalu prideliť budúcim návštevníkom extra 1000 týždenných pernamentiek! Tie budú k dispozícii všetkým tým, ktorí sa rozhodnú na poslednú chvíľu, priamo pred vchodom na festival na oficiálnych predajných miestach, v pokladniach festivalu. Okrem iného organizátori prosia a zároveň vyzývajú všetkých záujemcov, aby sa vyhli pouličnému predaju či internetovým „lákadlám“ v podobe týždenných pernamentiek či lístkov za výhodnú cenu, pretože väčšina z týchto lístkov je po minuloročných skúsenostiach falošná, príp. sa jedná o podvody, s ktorými sa na festival nedostanete. Sám môžem z vlastných skúseností potvrdiť, že podozrivé týždenné náramky za „vynikajúce ceny“, každoročne ponúkajú najmä olašskí rómovia neďaleko mosta, ktorý vedie na Ostrov slobody. A tohtoročný vysoký záujem o festival a jeho zatiaľ „takmer vypredanosť“, či vidina dobrého zisku, ich sem zaiste priláka znovu.

Károly Gerendai, zakladateľ a hlavný organizátor, povedal, že rastúci záujem o Sziget bol zaznamenaný v priebehu celého roka a je presvedčený, že „ je to dôkaz niekoľkoročného úsilia a tvrdej práce organizátorov, ale i silného line – up tohtoročného festivalu a celkovej niekoľkoročnej spokojnosti návštevníkov s ponúkanými službami na samotnom festivale.“ Viac návštevníkov prichádza tak z domáceho Maďarska ako aj z celej Európy. Myslí si, že Budapešť sa tak stáva „trendy“ mestom posledných rokov najmä vďaka Szigetu. Gerendai tiež dodal : „Máme limitovaný počet týždenných pernamentiek v počte 45 000 a denné vstupy majú tiež svoj limit, 25 000 denne. Dokopy so všetkými ďalšími, ako sú VIP návštevníci, médiá, prispievatelia a zamestnanci (tzv. staff) tvoriaci infraštruktúru festivalu, je to zhruba 85 tisíc ľudí. Teda počet ľudí, pri ktorom sa budú návštevníci na ostrove stále cítiť príjemne aj bezpečne." Takisto očakáva, že celkový počet návštevníkov tohto ročného Szigetu môže byť viac ako predošlých 400 tisíc návštevníkov.

Sziget je vlastne všetkým, čo festival môže návštevníkom počas siedmych dní ponúknuť : obľúbené hudobné hviezdy na hlavných pódiách, množstvo alternatívnych hudobných scén rôznych žánrov, umenie, zábavu, a množstvo ďalších aktivít po celom ostrove. Počas dňa môžu „ostrovania“ zažiť chill-out i oddych na Sziget pláži priamo na krásnom modrom Dunaji, vytvoriť si vlastnú spomienku na Sziget v podobe suveníru v uličke umenia, alebo urobiť si malý výlet do samotného centra Budapešti a zažiť tam vlastné dobrodružstvo, ktoré samotné mesto ponúka. Každodenná párty začína už počas skorého popoludnia a trvá až do ďalšieho východu slnka!

Tí, ktorí už majú zakúpené vstupenky sa môžu pomaly začať pripravovať a baliť na veľký výlet a ich festivalové zážitky z dovolenky, smer Budapešť!

Organizátori Szigetu robia všetko pre podporu svojich „ostrovanov“ tzv. „szitizens“, aby sa za svoje vynaložené prostriedky cítili maximálne komfortne počas ich pobytu na ostrove. V ponuke sú všetky možné služby, ktoré by mohli potrebovať. Stále si môžete objednať Sziget Camping Set, ktorý za poplatok zahŕňa stan pre dve osoby, nafukovací matrac, a dva uteráky, citypass s ktorým sa Budapešť objavuje oveľa výhodnejšie, či kúpiť si Save&Fun poistenie, ktoré plne pokrýva pre návštevníka poistenie v zahraničí. K dispozícii stále ostáva niekoľko voľných parkovacích miest, kde návštevníci môžu bez obáv zanechať svoje vozidlo a v neposlednom rade špeciálny Festfone, s ktorým za prvotný poplatok voláte medzi sebou zdarma a vyhnete sa tým ďalším zbytočne vysokým roamingovým poplatkom.

Samotná neodolateľná ostrovná atmosféra Szigetu zanechá v návštevníkovi pocit, že sa tam chce o rok vrátiť. Preto sa neviem dočkať tohto ročného programu či noviniek. Neviem sa dočkať, lebo sa teším. Teším sa na umelecké vystúpenia a zážitky, ktoré nikde inde rok čo rok nezažívam! Teším sa na tento festivalový sviatok v strednej Európe, priatelia!

Takže nezabudnite, do začiatku Szigetu nám ostáva necelý týždeň!

Viac informácií a denné vstupenky na www.szigetfestival.com

Daniel Mičuda
Autorský článok/podľa TS Sziget Press Office

Video: Sziget Festival 2013 Aftermovie

Značky: Festivaly