Festival Grape predstavuje interpretov, prídu Alt-J, Chet Faker alebo Wolf Alice

Festival Grape predstavuje interpretov, prídu Alt-J, Chet Faker alebo Wolf Alice
foto: Róbert Jakubička zdroj: Ahudba.sk

Organizátori festivalu Grape začali v pondelok zverejňovať interpretov deviateho ročníka, medzi ktorými sa nachádza aj jeden z headlinerov Pohody 2017, kapela alt J.

„Tento rok bolo opäť veľmi ťažké priniesť na Slovensko čo najzaujímavejšie mená, vždy k tomu treba aj veľa šťastia. Keď si ale ten doterajší zoznam interpretov zhrnieme, tak môžeme byť, myslím, spokojní,“ hovorí za organizátorov Ján Trstenský.

Medzi najväčšie mená, ktoré kedy na Grape festivale vystúpili bude určite patriť britská alternatívna skupina alt-J. „My sme túto kapelu chceli už minulý rok, ale nepodarilo sa nám to. Teraz nás ich agent oslovil už v októbri a aj keď sme najskôr trošku zaváhali, keďže tu skupina v lete vystúpila, nakoniec sme sa dohodli. Veríme, že ich návrat potešil veľa fanúšikov a aj tých, ktorí ich nemohli v minulom roku vidieť,“ pokračuje Ján Trstenský.

Video: alt-J (∆) - Fitzpleasure

Medzi ďalšie „veľké“ mená patria írske pop rockové hviezdy Kodaline alebo elektromág Nick Murphy, donedávna známy pod menom Chet Faker, ktorý v auguste odohrá svoj prvý letný európsky koncert práve v Piešťanoch.

Video: Kodaline - All I Want

Drum and bassovú scénu bude zastupovať producent Wilkinson, ktorý sa vracia do Piešťan tento raz aj s kapelou a v sobotnom programe ho doplní holandská trojica Noisia so svojim setom.

Aktuálne mená svetovej hudobnej scény budú zastupovať britskí Oh Wonder a gitarovka Wolf Alice. Exotiku na piešťanské letisko prinesie iránska speváčka žijúca v Holandsku Sevdaliza.

V piatok organizátori ešte s úsmevom doplnili, že pre staršie ročníky priniesli aj legendárnych Lamb a surfistu v dôchodku Seasicka Steva, ktorý sa po štyroch rokoch opäť vracia na Slovensko predviesť svoju strhujúcu rokenrolovú show.

Ďalšia desiatka zahraničných kapiel bude zverejnená v priebehu marca.

Video: Oh Wonder - Without You

Video: Wolf Alice - Moaning Lisa Smile

Video: Sevdaliza - Marilyn Monroe

Video: Lamb - Wise Enough

Video: Seasick Steve na festivalePinkpop 2012

Značky: Festivaly