Festival Kulturák prinesie do Turian legendárneho Dana Bártu aj špičku domácej alternatívnej scény

Festival Kulturák prinesie do Turian legendárneho Dana Bártu aj špičku domácej alternatívnej scény
foto: Lousy

2. ročník multižánrového open-air Festivalu Kulturák sa uskutoční 27.-28. Augusta 2021 v areáli strelnice Tibín v meste Turany. Na dvoch pódiách tu návštevníci nájdu rôzne formy umenia. Od hudby, cez literatúru, vizuálne umenie, či workshopy.

Zrejme najväčším ťahákom festivalu je legendárny český spevák Dan Bárta. Jedenásťnásobný držiteľ ceny Anděl v kategórii spevák roka a takisto spevák štvrťstoročia so sebou prinesie gitaristu Jaroslava Friedla, ktorý je známy z rôznych jazzových formácii a tiež z pôsobenia v kapele Illustratosphere. Na Festivale Kulturák zahrajú krásny komorný koncert, ktorý by si žiadny fanúšik nemal nechať ujsť.

Organizátori festivalu tiež lákajú na domáce kapely ako Billy Barman, Longital, Modré Hory, Malalata, Papyllon, The Wilderness, VBPS či Shallov. Nezabudlo sa však ani na mladé a zatial menej známe kapely, ktoré budú mať na festivale početné zastúpenie.

Zaujímavosťou festivalu je rôznorodosť lineupu. Okrem pestrej hudobnej zložky programu budete mať na festivale možnosť zažiť literárnu exhibíciu v Slam Poetry, hudobný kvíz, workshopy, či vizuálne umenie. Na festivale bude možné stanovať priamo v areáli zdarma.

“Festival Kulturák vznikol v roku 2020 ako reakcia na stav kultúry počas pandémie. V Bratislave prevádzkujeme kultúrne centrum, no nebolo možné v ňom organizovať žiadne podujatia, rozhodli sme sa teda minulý rok zorganizovať open-air festival. Tento rok sme v mierne lepšej situácii a naplno zarezávame aj v klube, no motivovaní skvelým prvým ročníkom sme sa rozhodli zorganizovať Festival Kulturák aj v roku 2021.” Hovorí Michal Goňa, zakladateľ a člen organizačného tímu Festivalu Kulturák.

Vstupenky sú v predaji v sieti tootoot. V predpredaji je ich cena iba 22€.

Značky: Festivaly