Festival Tužina Gro(o)ve otvára svoje brány v roku 2021 už šiesty krát

Festival Tužina Gro(o)ve otvára svoje brány v roku 2021 už šiesty krát

Areál Hataliska v obci Tužina vám otvorí svoju zelenú náruč už cez víkend 23. – 24. 7. 2021. Tradične sa môžete tešiť na výnimočné koncerty, nadupané sprievodné podujatia, výborné jedlo a skvelých ľudí.

O hudobnú časť programu sa tento rok postarajú: Andrej & Michal, Bez ladu a skladu, Chiki liki tu-a, Kráter kartel, Moonshye, Saténové ruky, SKRZPRST GÉNG, Space Cats, Stolen Money, Vec Švidraň, Veľká Potreba, Yedhaki:Nautika, Zabiť Františka, Žamboši. Súčasťou line upu sú aj v roku 2021 kapely z regiónu horná Nitra: Bedňa, Dizydent a Hybrid Kryptonit.

Sprievodný program tvoria stálice nášho festivalu: remeselný Gro(o)ve Market, ranná joga, divadlo a kreatívny workshop pre deti, prednes autorskej poézie s hudobným doprovodom SpoEtika, cestovateľské kino v podaní cestovateľa a hudobníka RadoVana Hanka.

Okrem toho sa môžu návštevníci tešiť aj na skvelú novú výstavu Potulnej galérie s názvom “Konšpirácie – hoaxy – fake news”, ktorú hudobne doplní Matej Tále. Špeciálny workshop pre hráčov na didgeridoo si pripravil Ondřej Glogar a.k.a. ONDRONE// z Yedhaki:Nautika. „A samozrejme nevynechávame ani náš jedinečný stan venovaný len elektronickej hudbe s novými zaujímavými prekvapeniami – Elektrocentrála,“ dopĺňajú organizátori.

Rok 2021 bude na Tužina Gro(o)ve plný hudby od začiatku až do konca, tak baľte stany a dobrú náladu, Hatalisko vás čaká!

Vstupenky nakupujte v predpredaji za 20,00 € online na www.tootoot.fm.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Hlavným partnerom podujatia je spoločnosť Brose Prievidza, spol. s r.o.
Podujatie sa koná s finančnou podporou mesta Prievidza vo výške 1 000 €.
Podujatie sa uskutoční s finančným príspevkom Hudobného fondu.
Spoluorganizátorom festivalu je Regionálne kultúrne centrum Prievidza.