Hoľandania My Baby prinesú do Bratislavy zmes bluesu, funku a prehistorických rytmov

Hoľandania My Baby prinesú do Bratislavy zmes bluesu, funku a prehistorických rytmov

Po mnohých koncertoch po celej Európe, vrátane festivalových vystúpení na Glastonbury, Pohode, Szigete či Grape, sa amsterdamské trio My Baby vráti do Bratislavy. Vo štvrtok, 11. mája, predstaví jedna z najuznávanejších a najpopulárnejších kapiel v Holandsku svoju energickú a pútavú show v Nu Spirit Clube. Prvých 50 lístkov v predpredaji zmizlo v priebehu pár hodín od ohlásenia koncertu.

My Baby, to je súrodenecká dvojica Sheik (bicie) a charizmatická speváčka Cato van Dyck. Dopĺňa ich novozélandský gitarista Daniel “daFreez” Johnston a spoločne skladajú podmanivú kombináciu psychedelického bluesu, funku a šamanských rytmov, ktoré ľudí na koncertoch dostávajú do tranzu. Ich nový tretí album, trefne nazvaný Prehistoric Rhythm, vyšiel 17. marca a kapela ho predstaví na rozsiahlom európskom turné v máji. Na ‘šnúre’ od Škótska po juhovýchodnú Európu neobídu ani Slovensko, kde sa mimochodom predstavili už trikrát a minuloročné vystúpenie na festivale Pohoda zaraďujú medzi svoje najväčšie zážitky minulého roka.

“Zahrali sme vtedy zrejme svoj najlepší festivalový repertoár pre úžasné publikum. Pohoda sa môže porovnávať s hociktorými veľkými festivalmi v zahraničí, ale môžete pri nej odčítať všetky štandardné negatíva komerčných podujatí. Je to priateľský festival so skvelými ľuďmi a dramaturgiou,” vyjadrila sa nedávno skupina pre anglický magazín NARC.

My Baby vydali svoj debut Love Voodoo! v roku 2013, okamžite si ním zaistili miestenku na prestížnom showcase festivale Eurosonic Noorderslag a rýchlym tempom začali zbierať nadšených fanúšikov po celej Európe. Ich druhý album Shamanaid zožal po dvoch rokoch fungovania ešte väčší úspech. Skladby z neho sa šírili éterom rádií ako BBC Radio 1 a My Baby sa dostali na maďarský Sziget, holandský Lowlands a tiež na gigantický festival Glastonbury, kde kapela odohrala obdivuhodných sedem koncertov na rôznych pódiách.

Video: My Baby - Love Dance

Najnovší singel “Love Dance” je vhodnou úvodnou ochutnávkou ich tretieho albumu – africké rytmy a orientálne gitarové linky sprevádza očarujúci hlas frontwomanky Cato. Chytľavá, tanečná, mierne psychedelická hudba s odkazom na rituálne tradície dávnych prehistorických čias. V takom duchu sa nesie celý nový album a je predzvesťou nezabudnuteľnej show v intímnych priestoroch bratislavského Nu Spirit Clubu.

Organizátori na záver odkazujú, že s kúpou lístku v predpredaji netreba príliš váhať, keďže prvých 50 kusov za zníženú cenu zmizlo v priebehu pár hodín od ohlásenia koncertu. Predpredajová cena je momentálne na úrovni 13 eur a na mieste budú lístky dostupné za 15 eur.

Interpret: My Baby
Značky: Koncerty