Hudobník Erik Žigmund z Trenčína zverejnil videoklip ku skladbe Walk on by

Hudobník Erik Žigmund z Trenčína zverejnil videoklip ku skladbe Walk on by

Videoklip s americkým nádychom spája hudobné, tanečné aj výtvarné umenie. Odohráva sa v galérií White & Weiss Gallery v Bratislave. Cieľom pri nahrávaní bolo zachytiť čo najautentickejšie zábery a cítiť sa prirodzene.

Videoklip s americkým nádychom spája hudobné, tanečné aj výtvarné umenie. Odohráva sa v galérií White & Weiss Gallery v Bratislave. Cieľom pri nahrávaní bolo zachytiť čo najautentickejšie zábery a cítiť sa prirodzene. Tvorcovia videoklipu sa snažili zachytiť moment ako umenie zbližuje viaceré vrstvy a typy ľudí bez ohľadu na konkrétnu formu umenia. Vo videoklipe účinkuje talentovaná tanečníčka a choreografka Silvia Grachová, ktorá momentálne pôsobí v Rakúsku a okrem tancu sa venuje aj natáčaniu a úprave videa. Silvia je taktiež spoluzakladateľkou súboru NØIR Dance Company.

Skladba Walk on by znamená pre Erika návrat do tvorivých začiatkov. V tomto období sa hneval na okolitý svet, cítil sa byť nepochopiteľný a neviditeľný. Pripomína mu pocit bezmocnosti pri jeho prvých koncertoch v rôznych podnikoch, kaviarňach alebo galériách, kde ho ľudia nepočúvali. Podstata tejto skladby je v tom, že aj keď sa deje hocičo, musíme ísť stále ďalej a robiť to čo nás naozaj baví a robí šťastným.

Video: ERØ - WALK ON BY

Erik Žigmund tento rok doštudoval hru na gitare na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Vlastnej tvorbe sa venuje už približne 5 rokov. V jeho hudbe cítiť inšpiráciu Amy Winehouse, Zaz, Jorja Smith ale aj slovenských interpretov ako napríklad Katarzia alebo Billy Barman. Na konte má tiež spolupráce s mnohými umelcami – Juliánou Hamranovou, Borekom Suchánkom, Norou Ibsenovou, či s Oliverom Kucharovičom.

Podarilo sa mu získať prvé miesto na** Demovnici** rádia FM a cenu za muzikálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu. V roku 2019 bol účastníkom na festivale takt v Novom Sade (Srbsko). Zatiaľ vydal 3 single – Naspäť tam, Bez slov, Silence. V júli tohto roku pokrstil svoj debutový album s názvom Utópia, ktorý obsahuje 12 skladieb.

NØIR Dance Company je súbor založený v roku 2018 Dominikou Malenovskou, ktorého choreografie spájajú prvky moderného, neoklasického a súčasného tanca. Nezakladajú si na dodržiavaní striktných pravidiel teórie, ale dávajú voľný priechod vášní v pohybe. NØIR je otvorený pre každého, kto sa chce tanečne a interpretačne v danom štýle a jeho technike zlepšovať. Od začiatku fungovania má súbor na konte dve celovečerné premiéry s názvom ABSUR.DITY a ČIERNE OČI CHOĎTE SPAŤ a zúčastnil sa rôznych verejných podujatí, medzi ktoré patril napr. Dance Festival Zlín, festival Drama Queer, Prague Microfestival či TEDxYouth. Okrem toho účinkoval v celovečernej hre Prípad Bumerang v réžii Petra Maťa, vo videoklipoch pre Laris Diam a ERØ a spolupracoval na performáciách pre módne kolekcie Borisa Hanečku v rámci festivalu Feshion LIVE!.

Video: ERØ - Vôňa ft. Nora Ibsenová (live)