Jana Kirschner sa v rámci turné predstaví v šiestich slovenských mestách

Jana Kirschner sa v rámci turné predstaví v šiestich slovenských mestách
foto: Lousy Auber

Jana Kirschner v júni ohlásila návrat na klubové pódiá. Po ročnej pauze sa na prelome septembra a októbra opäť predstaví domácemu publiku v šiestich mestách.

Jana Kirschner sa predstaví s celkom novým komorným programom, v novej zostave a s podtitulom “Takmer sólo”. A keďže už dva mesiace pred začiatkom turné hlási bratislavský koncert v Divadle P.O. Hviezdoslava vypredané, dočká sa hlavné mesto aj druhého vystúpenia. Jana Kirschner to ohlásila v utorok na svojich sociálnych sieťach.

“Dostali sme veľa správ od ľudí, ktorí si nestihli kúpiť lístok na jeseň do Bratislavy. Aj my sme príjemne prekvapení, že Divadlo P. O. Hviezdoslava sa vypredalo dva mesiace pred začiatkom turné. Pridávame preto aj druhý bratislavský koncert. V ten istý deň, 5.10., na tom istom mieste v DPOH a so skorším začiatkom o 18:00,”* hovorí Jana.

Na šiestich koncertoch s podtitulom “Takmer sólo” sa slovenská speváčka postupne predstaví v Trnave (29.9.), Topoľčanoch (30.9.), Banskej Bystrici (1.10.), Žiline (2.10.), Košiciach (3.10.) a dvakrát v Bratislave (5.10.). Vstupenky v predpredaji sú okrem jedného vypredaného koncertu v Bratislave stále k dispozícii do všetkých miest, ale napríklad v Trnave ich už ostáva len niekoľko.

Popri prípravách a skúškach na jesenné turné Jana Kirschner tradične lieta medzi Londýnom a Bratislavou, skladá nové pesničky a koncertuje na festivaloch (Pohoda, Sitno Blues či košické Leto v parku). Najbližšie sa na Slovensku ukáže na festivale Grape. “O tomto vystúpení sme s kapelou dlho debatovali, keďže na Grape budem mať premiéru. Som rada, že sa to konečne podarilo a verím, že to bude stáť za to.”

Turné „Jana Kirschner – Takmer sólo“

29.9.2016 Trnava, Synagóga – Centrum súčasného umenia
30.9.2016 Topol­čany, Nástupište 1–12
1.10.2016 Banská Bystrica, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry 
2.10.2016 Žilina, Stanica Žilina – Záriečie
3.10.2016 Košice, Tabačka Kulturfabrik
5.10.2016 Bra­tislava, 18:00, DPOH Mestské divadlo
5.10.2016 Bra­tislava, 20:30, DPOH Mestské divadlo VYPREDANÉ

Predpredaj vstupeniek: http://predpredaj.zoznam.sk/…er-solo-2016

Interpret: Jana Kirschner
Značky: Koncerty, Domáca scéna