Kapela Dany Moment ohlasuje Nový Singel "Začínam to chápať" a Plány na Rozvoj v Roku 2023

Kapela Dany Moment ohlasuje Nový Singel "Začínam to chápať" a Plány na Rozvoj v Roku 2023

Považskobystrická hudobná skupina Dany Moment práve vydala svoj najnovší oficiálny singel s názvom „Začínam to chápať“. Tento nový hit, vydaný 6. augusta 2023, prináša posolstvo zamerané na budovanie osobnosti a motivačnú sebareflexiu. Kapela oznámila, že tento nový singel je len ďalší v poradí a do konca roka má v pláne priniesť ešte viac hudobných prekvapení.

Skladba „Začínam to chápať“ je zasadená do štýlu Frap Rock, ktorý je pre kapelu Dany Moment charakteristický. Text piesne, ktorý nesie motivačný charakter a podnecuje k hlbokému premýšľaniu o sebe, pochádza z pera frontmana kapely, Denisa Koleka. Tento talentovaný hudobník a textár sa už mnohokrát osvedčil svojimi textami, tentoraz sa zameral na témy osobného rastu a nájdenia vnútorného základu.

„Text piesne je pre mňa osobne veľmi blízky, pretože sa v nej odráža môj osobný život,“ povedal Denis Kolek. „Život nie je vždy ľahký, často sa stretávame s prekážkami a nespravodlivosťami. Dôležité je, ako sa s tým vysporiadať a postaviť sa na vlastné nohy. Táto pieseň je o tomto procese sebareflexie.“Vý­hovorky sú forma určitej útechy, ktorú vnútri hľadáme, aby sme sa cítili lepšie, napriek tomu, že sme si vedomí toho, že sme častokrát zlyhali vlastnou vinou,“ hovorí Denis Kolek.

Video: Dany Moment - Začínam To Chápať (Official Video 2023)

Okrem hudobnej stránky kapely Dany Moment, sa rozhodli dať svojim fanúšikom vizuálny zážitok. K videoklipu k piesni „Začínam to chápať“ prišla zaujímavá myšlienka od jedného z kameramanov kapely, Erika Ballu. Klip nás prenesie do školských čias a pozýva nás na cestu spomienok a úvah.

Gitarista kapely Michal Sluštík opísal proces tvorby klipu: „Pôvodná predstava klipu bola jednoduchá, no Erik Balla priniesol do projektu nový nápad a pridal mu šmrnc. Nakrúcanie prebiehalo na miestnej obchodnej akadémii v Považskej Bystrici, zahrnuli sme doňho aj riaditeľku školy, Katku Dudrovú, ktorá si zahrala rolu učiteľky. Mnohí z nás si pri tom zaspomínali na svoje školské časy.“

Kapela Dany Moment by rada poďakovala všetkým, ktorí sa podieľali na vytvorení tohto jedinečného projektu. Od producenta Ľubomíra Mazáka, cez talentovaného kameramana a režiséra Erika Ballu, až po riaditeľku Obchodnej akadémie Katku Dudrovú.

Kapela Dany Moment nezaspala na vavrínoch, má jasne stanovené ciele.* „Do konca tohto roka chystáme pre fanúšikov ďalšie hudobné a vizuálne lahôdky. Nemáme žiadny plán B, len neustále sa zdokonaľovať a posúvať vpred. Naše vzťahy sú dôležité a stavať na nich je pre nás kľúčové, podobne ako v manželstve – základom je vytrvalosť,“* uzavrel Denis Kolek.

Kapela Dany Moment vznikla v roku 2019 v Považskej Bystrici, odkiaľ pochádzajú aj jej členovia: Denis Kolek (spev), Michal Sluštík (gitara), Alex Šulavík (bicie), Marek Jurčík (basgitara). Mimo pódia kapelu sprevádza manažér Andrej Juhaniak. Tvorba kapely je prevažne rocková s prvkami funku, popu, punku a hip-hopu. Kapela si vytvorila aj vlastný žáner frap-rock.

Kapela sa riadi mottom: „To, čo bolo včera, už nezmeníme. To, čo bude zajtra, je ešte stále vo hviezdach. Jediné na čom záleží, je daný moment. Žijeme teraz a robíme veci tak, ako ich v daný moment cítime.“