Katarzia vydáva videosingel Dosť, venovaný ľuďom v pochybnostiach, strachu a toxických vzťahoch

Katarzia vydáva videosingel Dosť, venovaný ľuďom v pochybnostiach, strachu a toxických vzťahoch
foto: Iryna Drahun zdroj: Slnko Records

Katarzia vydáva videoklip k piesni Dosť z nového albumu Šťastné dieťa. Skladba je podľa autorov pre všetkých, ktorí sa niekedy o niekoho báli, nevedeli si rady so vzťahmi alebo spochybňovali vlastné rozhodnutie. Najbližšie Katarziu môžete vidieť v novembri na koncertoch v Nitre, Košiciach a Bratislave.

Katarzia v piesni Dosť hovorí o závislosti vo vzťahu a využíva na to aj záznamy skutočných zvukových správ, ktoré si posielala so svojou kamarátkou, herečkou a tanečníčkou Kristínou Tukan. Tá s ňou v klipe účinkuje ako Katarziine alter ego. Skladba a vizuál tak autentickým spôsobom vypovedajú o hodnote ženských priateľstiev a o vzájomnej podpore.

Režisérkou videa je medzinárodne uznávaná česká fotografka Hana Knížová, s ktorou Katarzia spolupracovala aj v minulosti napríklad pri videoklipe Hoří i voda z albumu Celibát. “Dlhodobo pracujem s motívmi zdvojovania, opakovania, s motívmi medziľudských vzťahov, čo sa úplne prirodzene prepojilo s tým, o čom pesnička je,” hovorí Hana Knížová.

Skladba Dosť je súčasťou nedávno vydaného albumu Štastné dieťa, na ktorom sa Katarzia po elektronickom období vrátila ku klavíru, gitare a kapelovej zostave. Český týždenník Respekt nedávno album označil za doteraz “najnežnejší a najempatickejší” v Katarziinej diskografii, a to nielen kvôli melancholickej nálade, ale aj textom, v ktorých prejavuje “pochopenie a sympatie s mladými, starnúcimi, zmätenými, neistými aj nahnevanými.”

Album Šťastné dieťa Katarzia najbližšie predstaví na koncertoch 9. novembra v Nitre, 10. novembra v Košiciach a 30.11. v Bratis­lave.

Video: Katarzia – Dosť (official video)