Katarzia zverejňuje svoje koncertné videá

Katarzia zverejňuje svoje koncertné videá
foto: Martina Mlčúhová

Týždeň pred vydaním nového albumu začala Katarzia zverejňovať svoje skladby v špeciálnej koncertnej úprave. Pre tento krok sa rozhodla vzhľadom na aktuálne udalosti, keď v Česku aj na Slovensku platí plošný zákaz verejných podujatí. Na jej Youtube kanáli tak postupne pribúdajú piesne v orchestrálnych aranžmánoch, ktoré vznikli uplynulé leto na festivale Viva Musica!. Nechýbajú medzi nimi aj úplná novinka Bonsai či duet s Danom Bártom.

„Zdalo sa mi, že na zverejnenie tohto materiálu je vhodná doba, aby sme si pripomenuli časy, keď sme ešte hrali koncerty,” naráža Katarzia na súčasnú situáciu, v ktorej pod náporom koronavírusu zostala paralyzovaná celá kultúrna obec. Cez víkend slovenská umelkyňa k aktuálnej kríze napísala aj pôsobivý text a stala sa tak neformálnou hovorkyňou hudobníkov vo vzťahu k dnešnej komplikovanej situácii.

Katarzia na svojich sociálnych sieťach od utorka pridáva koncertné záznamy z festivalu Viva Musica!. Na jej Youtube už nájdete nové verzie skladby Hodinový hotel, Nepohodlná osoba, novinku Bonsai aj pesničku Milovať s hudbou. V nej sa hosťom stal český spevák Dan Bárta, ktorý predviedol charizmatickú interpretáciu jednej z najpopulárnejších skladieb slovenskej producentky a textárky.

Už 17. apríla vydáva Katarzia svoj štvrtý album Celibát na CD, LP aj v digitálnej forme na značke Slnko Records. V predstihu si zatiaľ z neho môžete vypočuť dve piesne – Samota mi nevadí a Tristan a Izolda. Turné k albumu naplánované na apríl a máj, sa presúva na jeseň.

https://www.facebook.com/…rziaprojekt/

Interpret: Katarzia
Značky: Koncerty, Domáca scéna