Korben Dallas zverejnili vesmírny klip Za sklom

Korben Dallas zverejnili vesmírny klip Za sklom

Korben Dallas zverejnili netradičný klip k druhej skladbe z pripravovaného albumu Banská Bystrica. Prvou ochutnávkou z chystaného albumu bol duet Spolu s Janou Kirschner, ktorý medzičasom na YouTube prekonal hranicu 100.000 videní. Teraz skupina v zložení Juraj Benetin (spev, gitara), Lukáš Fila (basgitara) a Ozo Guttler (bicie) predstavila pomalú, meditatívnu skladbu Za sklom.

Skladba sa nesie v pokojnom, ursinyovskom duchu, s ktorým ladí aj netradičný vesmírny videoklip. “Zábery pochádzajú zo živého streamu z medzinárodnej vesmírnej stanice ISS, ktorý spustila NASA. Zdalo sa nám, že hypnotická atmosféra záberov dokonale sedí s náladou pesničky. Našťastie NASA má voľnú licenciu na použitie svojich materiálov, čiže sme iba čakali na vhodné zábery a video bolo na svete,” hovorí o vzniku videa autor textu Lukáš Fila. Zábery z ISS do konečnej podoby zostrihal režisér Lukáš Kodoň.

Tretí album Korben Dallas Banská Bystrica vyjde 15. októbra vo vydavateľstve Slnko Records. Album bude obsahovať 11 skladieb, presný tracklist je uvedený na konci článku. Skupina tento týždeň zverejnila aj obal albumu. Nesie sa v retro duchu a zachytáva detail budovy Múzea SNP v Banskej Bystrici. Jeho autorkou je na Slovensku žijúca holandská fotografka Illah van Oijen.

Nový album skupina predstaví aj na klubovom turné, v rámci ktorého na jeseň odohrá koncerty na Slovensku aj v Českej republike. Na štyroch z nich – v Bratislave, Žiline, Košiciach a Prešove – sa predstaví v spoločnosti českej kapely Zrní, ktorá minulý týždeň tiež vydala nový album Následuj kojota. Slovenský krst nových albumov oboch kapiel sa uskutoční 29. 10. v bratislavskom MMC. Vstupenky na spoločné koncerty so Zrní sa predávajú v predpredaji v sieti Ticketportal, termíny koncertov sú uvedené na konci článku.

Tracklist albumu Banská Bystrica

1. Za sklom 
2. Pokušenia 
3. Ľahká 
4. Búrka 
5. Vždy 
6. Radosť 
7. Rob, čo ti hovorím 
8. Spolu 
9. Na opačnom boku 
10. Musím 
11. Sedí sokol na javori

Turné k albumu Banská Bystrica:

21. 10. Trnava – Art Klub
22. 10. Praha – Rock Café (český krst albumu)
29. 10. Bratislava – Majestic Music Club, + Zrní (slovenský krst albumu)
30. 10. Žilina – Rock ‚n‘ Rolla bar & grill, + Zrní
31. 10. Košice – Kasárne/Kulturpark, + Zrní
1. 11. Prešov – PKO Čierny orol, + Zrní
8. 11. Banská Bystrica – CNK Záhrada
12. 11. Brno – Fléda
14. 11. Nitra – Music a Cafe
6. 12. Martin – Lounge

Video: Korben Dallas - Za sklom