Maca a Kapela roka krstia svoj druhý album a prichádzajú s videoklipom Chobotnica

Maca a Kapela roka krstia svoj druhý album a prichádzajú s videoklipom Chobotnica
foto: Mako Hindy

Hudobná skupina Maca a Kapela roka v novembri minulého roka vydala po šiestich rokoch svoj druhý štúdiový album s názvom Chobotnica. Pod krídla si ich opäť zobralo košické vydavateľstvo Hevhetia. 13 skladieb aktuálneho CD odokrýva rôzne zákutia ženskej duše.Po uvoľnení pandemických opatrení k nemu teraz nachystali uvedenie do života – jedno v Banskej Bystrici a jedno v Bratislave. K tomu rovno pridávajú aj nový videoklip k titulnej piesni Chobotnica.

K vizualizácii si vybral režisér Lacko Cmorej, zároveň Macin manžel, rovnomennú skladbu Chobotnica. „Keďže sa demá k albumu “piekli” u nás doma, prirodzene som mal celý album napočúvaný ako nikto, no a keď sme sa s Mackou rozprávali o tom, že k nejakej skladbe by bolo dobré natočiť klip, celkom jednoznačne to vyšlo na skladbu Chobotnica. Pri nej sa mi vytváralo pred očami najviac obrazov. V tom čase sme aj videli krásny dokument o chobotnici, a to ma ešte viac nasmerovalo ísť v poetike chobotnice ako takej a nie komunikovať obsah, pointu tej skladby. Dostali sme možnosť využiť priestory Starej Tržnice v Bratislave a keďže som hlavne choreograf, došlo aj na využitie mojich srdečných priateľov, veľmi šikovných a talentovaných tanečníkov z CreDance company, ktorí sa veľmi citlivo zhostili „chápadiel“ chobotnice“, hovorí režisér klipu Lacko Cmorej.

Spolu so ženskou zložkou kapely – Marcela “Maca” Cmorejová, Lujza Garajová Schrameková, Daniela Tomešová, natočili zmyselnú, no najmä zmysluplnú alegóriu, ktorá odhaľuje emocionálny svet (ne)obyčajnej ženy túžiacej po skutočnej láske. Kameru a postprodukciu mal v rukách Samuel Hindy/Masahi Films. Autorkou textu je Izabela Bérešová a hudbu naň urobila Marcela Cmorejová.

Video: Maca a Kapela roka - CHOBOTNICA (Official Video)

Kapela svoje nové CD pokrstí dvoma koncertami. Už tento piatok 6.5.2022 v ban­skobystrickej Záhrade CNK a v Bratislave si to zopakujú 13.5.2022 na lodi Rivers Club. Spolu s Marcelou, Danielou a Lujzou sa na vás tešia zvyšní členovia Kapely roka – Martin Šenc (klávesy), Martin Žiak (basa), Stanislav Kociov (bicie) a Lukáš Duchovič (gitara).

„Chobotnica má tri srdcia-my tri. Deväť mozgov-s textárkami (Izabela Bérešová a Zuna Mayerská) nás je deväť. Osem chápadiel-s Lackom(krstný otec)nás bude osem na pódiu …náhoda? Nemyslím“, dodáva jedna zo speváčok Lujza Garajová Schrameková.

DÁTUMY KRSTOV CD CHOBOTNICA:
6.5.2022 – Banská Bystrica – Záhrada CNK
13.5.2022 – Bratislava – Rivers Club