Midi Lidi vyrazili do prírody a natočili videoklip k novej skladbe The Thing

Midi Lidi vyrazili do prírody a natočili videoklip k novej skladbe The Thing

Názov piesne The Thing sa vyslovuje presne tak, ako sa píše po česky. Nie teda anglicky. Vznikla pred rokom a ako mnoho predchádzajúcich piesní je už zase o nádeji.

Vo videoklipe účinkuje celá kapela, Petr Marek, Prokop Holoubek, Tomáš Kelar, Markéta Lisá i Magdalena Hrubá. Všetky kaskadérske výkony vykonávali herci sami bez dablérov ako poctu Jeanovi-Paulovi Belmondovi. Na natáčanie klipu bola tentoraz použitá špeciálna revolučná technológia natáčania v reálnom prostredí. A to na neznámom mieste, kde ešte nikto nebol. Napriek tomu sa ale klip nezaobišiel bez práce stáleho spolutvorcu špeciálnych efektov Aleša Suka. „Úvod klipu vychádza z úvodu filmu Komando s Arnoldom Schwarzeneggerom. Ale málo," dopĺňa Prokop Holoubek.

Režisér Marek Mrkvička, kameraman Patrik Balónik a strihač Vojtech Kunc sú traja kamaráti z FAMU. Petr Marek je pedagógom Mrkvičky a má rád jeho filmy a hudbu. Marek Mrkvička hovorí: „Vďaka kapele Midi Lidi som sa naučil počúvať texty v pesničkách. Teda nielen ich. Tak som to chcel kapele splatiť. A tiež som v živote pre nikoho nerobil klip a chcel som si to skúsiť."

Pieseň The Thing Midi Lidi vydávajú rovno v dvoch verziách, vrátane veľmi jemného remixu The Thing (Thin Mix). Fanúšikovia Midi Lidi tento rok dostali už dvadsaťjeden nových skladieb na celkovej ploche dvoch hodín. Piata radová doska Nikdo se ti nebude smát, když budeš mít lidi rád vyšla na Medzinárodný deň detí, šiesty album Heal The World, konečne! o deň neskôr. Pokrstiť obe platne sa kapela chystá 18. marca v Prahe, 7. apríla v Brne a 8. apríla v Bratislave. A môžu sa už fanúšikovia kapely tešiť na ďalší, siedmy radový album? „To môžu vždy,“ uzatvárajú Midi Lidi.

Aktuálne sa Midi Lidi stali kurátormi novembrového čísla časopisu Full Moon, kde sa okrem článkov a rozhovorov o kapele dajú nájsť aj texty, ktoré členovia Midi Lidi pre časopis napísali či urobili rozhovor s niekým, koho majú radi. Alebo aj články a rozhovory, ktoré napísali iní autori na prianie Midi Lidi. A tiež vydali „meditatívny film z nahrávania" s názvom Making of Apology. „Chcel som zaznamenať onú obyčajnú kancelársku prácu, ktorej sa naše štúdiové nahrávanie podobá najviac. Natáčal som zámerne tie najmenej zábavné okamihy. Ale občas som natočil aj niečo zaujímavé. Ospravedlňujem sa ," hovorí Petr Marek.* „Je to film, pri ktorom môžete robiť aj iné veci,“* dodáva.

Midi Lidi: Náhradní tour 2022

25. 2. České Budejovice, Tempo
26. 2. Volyne, Na Nové
4. 3. Plzeň, Anjel Café
5. 3. Ústí nad Labem, Hraničiar
18. 3. Praha, Meetfactory
19. 3. Chomutov
7. 4. Brno, Fléda
8. 4. Bratislava, Nová Cvernovka
9. 4. Trenčín, Lúč
22. 4. Rožnov pod Radhoštěm, Vrátnice
23. 4. Žilina, Stanica
29. 4. Olomouc, Jazz Club Tibet
30. 4. Ostrava, Dock

Video: MIDI LIDI - THE THING

Podobné články