Mladý slovenský producent Bulp vydáva debutové EP Endian

Mladý slovenský producent Bulp vydáva debutové EP Endian
foto: Marta Prokopová

Tesne pred začiatkom leta oživila éter pozitívne ladená skladba Far Light od mladého nádejného producenta, ktorý tvorí pod menom BULP. Singel predznamenal jeho debutové EP, ktoré práve vychádza v spoločnej opatere labelov Deadred a Starcastic.

Endian EP predstavuje zmes melodických liniek a úderných rytmov, melancholických aj pozitívnych motívov. Nahrávka obsahuje 5 skladieb, každú s osobitým výrazom a štýlom. Téma, ktorá ich všetky spája sú životné cesty – nachádzajú sa tam skladby opisujúce hrejivý pocit, kedy je svetlo na konci tunela na dohľad, ako aj skladby približujúce pocit úzkosti spojený s neschopnosťou sa pohnúť ďalej od problémov. Hudobná inšpirácia prišla vždy nečakane, no väčšinou bola spojená s procesom spájania zvukov a nástrojov najrôznejšieho pôvodu – elektronicky vygenerované zvuky, akustické nástroje, či rôzne sample. Nečakaný výsledok týchto kombinácii častokrát posunul vývoj tvorby vždy iným smerom.

O vokály sa postarala autorova sestra a výnimočná speváčka Jana Štefancová a samotný BULP. Ich nahrávanie prebehlo v štúdiu Men-at-sound v Trenčíne, mastering nahrávok si vzal na starosť Tom Karásek Gargle & Expel Studio v Dubline. Autorom artworku EP je samotný BULP pod supervíziou štúdia Fluidum.

Endian EP vychádza ako free download vo formátoch MP3 / FLAC / AAC / WAV a vo veľmi limitovanom náklade na 12-palcovom vinyle. Súbory na stiahnutie ako aj platne je možno získať prostredníctvom BandCamp profilu autora a zo stránok oboch vydavateľstiev.

Pilotný singel Far Light sa medzičasom dočkal aj vizuálneho spracovania. Video bolo natočené v chátrajúcich Grösslingových kúpeľoch v Bratislave v réžii Marty Prokopovej a Michala Blaška. Do ústrednej postavy bola obsadená nórska študentka a tanečníčka Magdalene Solli. Konceptom celého videoklipu je zachytenie pocitu tápania v tme a hľadania vzdialeného svetla.

Release party debutu Endian EP prebehne 3.10. v priestoroch Coffee Sheep v Trenčíne, okrem BULP zahrajú aj Foolk a Kajzr.

Interpret: Bulp
Značky: Nová hudba, Domáca scéna