Na 17-tom ročníku festivalu Žákovic Open vystúpia Tata Bojs, Katarzia, Lavagance a Hex

Na 17-tom ročníku festivalu Žákovic Open vystúpia Tata Bojs, Katarzia, Lavagance a Hex
foto: Pavol Karell

Už po 17-ty krát sa v malebnom prostredí Bošáckej doliny chystá festival Žákovic Open. Fanúšikovia festivalu v Trenčianskych Bohuslaviciach sa stretnú 21. a 22. júla.

Na festivale Žákovic Open bude znieť punk, rock i pop. Po rokoch opäť vystúpi česká skupina Tata Bojs a predstavia sa aj Le Payaco. Fanúšikovia sa môžu tešiť na Katarziu, na skupiny Billy Barman, Lavagance, Čad a samozrejme na domovskú kapelu Hex.

K pohodovej atmosfére v Trenčianskych Bohuslaviciach aj tento rok prispejú atrakcie ako stanová dedinka Extra umiestnená hneď vedľa pódia, chillout zóna či futbalový turnaj hudobníkov s návštevníkmi.

„Teším sa, že sme sa dostali až do 17-ho ročníka, pretože robiť dnes akcie nie je jednoduché. Teším sa tiež, že nám pribúdajú fanúšikovia, už tam chodia aj celé rodiny. Pre mňa je to veľmi príjemná robota, pretože festival už má svoje meno a to nielen medzi divákmi ale aj medzi kapelami. Aj tento rok sa snažíme urobiť line up tak, aby bol iný ako na ostatných festivaloch. Voláme tam kapely, ktoré s nám páčia, či už mainstreamové alebo alternatívne, a voláme aj také, ktoré nám odporúčajú ľudia. Výsledok na mieste je to najdôležitejšie. Zažívame tam perfektnú emóciu kamarátstva a všetkého čo k tomu patrí,“ vraví organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Line up sa ešte stále tvorí, ale mená niektorých kapiel, ktoré nebudú na 17-tom ročníku chýbať, už poznáme. V malebnom prostredí Bošáckej doliny sa o skvelú zábavu postarajú tradičné skupiny, ale aj také, ktoré tam už dávno nehrali. „Veľmi sa teším, že po rokoch znova príde kapela Tata Bojs, ktorí sú fantastickí šoumeni a hrajú naozaj dobrú muzičku. Teším sa na Čad, na Billyho Barmana, Lavagance, na kapelu Le Payaco, ktorá asi dva roky na festivale nehrala a znovu zahrá. Každá kapela tam má svoje miesto a som hrdý, že sme aj kamaráti,“ dodáva Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Na** Žákovic Open** samozrejme nebude chýbať kapela Hex, ktorá predvedie výnimočný program. Jej fanúšikovia sa môžu tešiť na novinky z pripravovaného albumu aj na aktuálny nový singel „Ľahký song“. K dokonalej zábave na festivale aj tento rok prispejú osvedčené atrakcie.

„Minulý rok sa nám ujala stanová dedinka EXTRA, ktorá je umiestnená hneď vedľa pódia, takže fanúšikovia sú priamo v centre diania a nič im neutečie. Ponúka benefity ako napríklad sedenie so slnečníkmi, chladničky či veselý bazénik. Nebude chýbať chillout zóna, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a tešíme sa aj na futbal muzikantov s fanúšikmi, ktorý má stále viac priaznivcov,“ uzatvára s úsmevom Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

Myšlienka na zorganizovanie Žákovic Open vznikla v roku 1999. HEXák Tomáš „Yxo“ Dohňanský spolu s kamarátom Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Trenčianskych Bohuslaviciach, na ktorej by sa stretli kamaráti, priatelia a spriatelené kapely. Tento rok Žákovic Open vypukne 21. a potrvá do 22. júla. Vstupenky si môžte kúpiť v sieti www.predpredaj.sk (https://predpredaj.zoznam.sk/…zakovic-open). Všetky informácie nájdete na www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Interpreti: Hex, Katarzia, Tata Bojs
Značky: Festivaly