Nina Pixel zverejňuje prvý singel a klip z albumu Ancestral Archeology

Nina Pixel zverejňuje prvý singel a klip z albumu Ancestral Archeology
foto: Evelyn Benčičová

Berlínska rezidentka Nina Pixel je na Slovensku známa najmä ako DJ-ka, ale tiež temnými audivizuálnymi predstaveniami, a aj ako jedna z členov kolektívu úspešného albumu Liptov, ktorý priniesol folklór počutý úplne z inej strany.

Nina Pixel prichádza so svojím albumovým debutom Ancestral Archeology, na ktorom pracovala niekoľko rokov a vykľulo sa z neho výpravné dvoj-LP. Je na ňom počuť temnotu, ktorú poznáme z jej performancií s konceptuálnymi umelcami a tematicky sa zaoberá prastarými ľudovými praktikami, bosoráctvom a folklórom, ktoré skúma s takmer etnografickým záujmom.

Album je pretkaný jej typickými prísne rovnými beatmi, odráža sa od techno-estetiky a preklápa ju do zvukového podmanenia si ľudského hlasu rovnako v starých ľudových hovoroch ako napríklad v texte Juraja Fándlyho.

O výnimočný vizuál sa postarali výnimoční Andrej&Andrej, o mastering Andreas Bonkowski z Nininej berlínskej crew, krásny dvojalbum vychádza na labeli Weltschmerzen.

Album vychádza 13. októbra, dnes k nemu Nina zverejňuje prvý singel a klip k tracku A Goddess Comes From Within the Earth. Čoskoro tiež oznámi dátumy jesenných koncertov a týmto zároveň zahajuje predpredaj.

Video: NINA PIXEL | A Goddess Comes From Within The Earth

Interpret: Nina Pixel
Značky: Nová hudba