Raper Taomi vyráža na svoje prvé sólové turné, predstaví live show v sprievode kapely

Raper Taomi vyráža na svoje prvé sólové turné, predstaví live show v sprievode kapely

V máji tohto roka vydal Taomi album Echinacea, ktorým odštartoval novú etapu svojej hudobnej tvorby. Energický a multižánrový hudobný projekt už fanúšikom stihol niekoľkokrát v skrátenej verzii odprezentovať na letných koncertoch a festivaloch. Tentokrát sa ho chystá predstaviť v komornejšej atmosfére v priestoroch koncertných hál naprieč Slovenskom a Českou republikou.

Taomi sa po dlhoročnej odmlke začiatkom leta opäť vrátil na hudobnú scénu, kedy predstavil nový album Echinacea. Ten sa vyníma najmä svojou hudobnou pestrosťou a autentickým postojom rapera k svetu. Novému albumu predchádzal pilotný singel “Ty (Tomáš)”, ktorý Taomi vydal v deň svojich 25. narodenín. K spomínanému tracku vznikol aj pôsobivý vizuál z dielne režiséra Adama Rohála.

Po úspechu prvého singla, tak neskôr raper svojim fanúšikom predstavil ďalšie úspešné hity akými sú “Kúsok mňa” a “Sebavedomie”. Tieto aj mnohé iné odznejú na pripravovanom turné, ktoré Taomi odštartuje už 3. novembra v Košiciach a bude pokračovať v Banskej Bystrici, Nitre, Prievidzi, Žiline, Bratislave, Poprade, Prešove, Prahe, Ostrave a v Michalovciach. Mladého rapera z východného Slovenska tak celkom čaká 11 zastávok naprieč slovenskými mestami, z toho 2 koncerty odohrá aj v susednej Českej republike.

,,Na konci mája, tesne po vydaní albumu, sme s chalanmi naživo nahrali niekoľko trackov u mňa doma na Šírave. Vznikol z toho aj taký mini film, ktorý v menšej miere ukazuje to, na čo sa môžu fanúšikovia na mojom turné tešiť. Koncerty nebudú typicky rapové, chcem sa hlavne ľuďom ukázať ako artist a možno v inej polohe, ako ma poznajú,” vysvetľuje Taomi. Zároveň dodáva, že ide o jeho prvé sólové turné a fanúšikovia si viaceré z jeho piesní vychutnajú v akustickej podobe, ktoré odohrá spoločne s kapelou.

Vstupenky na koncerty v rámci ECHINACEA TOUR sú dostupné TU.

Video: Ty (Tomáš)