Saténové ruky dokončujú album, naživo ich uvidíme v KC Dunaj

Saténové ruky dokončujú album, naživo ich uvidíme v KC Dunaj

Považujú sa za nesprávnu odpoveď na britpop a správnu odpoveď na slovenský pop a český undreground. Slovenská skupina Saténové ruky dokončuje svoj prvý album a vo štvrtok 18. septembra vystúpi v KC Dunaj. Po jej koncerte budú atmosféru udržiavať DJ Magálová, DJ Galaprogram a DJ Nowhere Man.

Kapela Saténové ruky zatiaľ vypustila niekoľko singlov, ale fanúšikovia sa môžu pomaly začať tešiť na album. “Práve sme dokončili nahrávanie zhruba desiatich nových songov, takže náš album sa naozaj reálne blíži a veľmi radi by sme ho stihli vydať ešte tento rok v zime,” hovorí Kasko, ktorý si spomína aj na natáčanie relácie Hudba mesta: “Koncept je výborný, skvelý nápad bolo natáčanie klipov v netradičných priestoroch a spoluprácou so SME sa podarilo týmto spôsobom veľa mladých kapiel dostať medzi ľudí a podporiť scénu. Hudobné oživenie verejných priestorov Bratislavy neformálnym spôsobom „na pankáča“, je nám sympatické.”

Saténové ruky začali ako “polosranda” pri pivných rečiach ako pôvodné trio v zložení Kasko, Bebe a Vlado Janček. “Po prvej skúške v obývačke však spontánne vzniklo hneď niekoľko pesničiek, ktoré sa nám páčili a dali nám signál, že má zmysel v muzicírovaní pokračovať,” približuje Kasko.

A ako vlastne vznikol samotný názov kapely? “Vznikol náhodou, podľa nápisu na dnes už neexistujúcom nechtovom štúdiu na polceste medzi Nu spirit barom a klubom na Šafku. Ten večer sme trávili vymýšľaním rôznych názvov, ale stále sme neboli spokojní. Keď sme to tam videli napísané vo výklade, okamžite nám bolo jasné že je to ono.”

Saténové ruky je slovenská kapela, ktorej hudbu návštevníci jej koncertov charakterizujú ako niečo medzi Lasicom, Satinským a Joy Division. Skupina svojim postšansónovým lo-fi zvukom sympatizuje s formáciami ako Nový Svět, alebo Шихта.

DJ Magálová, DJ Galaprogram a DJ Nowhere Man sú traja členovia kapely Saténové ruky, ktorí nás ako skúsení DJi prevedú svojím hudobným svetom. DJ Magálová alias Braňo Bezák je známy aj ako výborný moderátor a tiež aj ako hudobný fajnšmeker, ktorý má za sebou už množstvo hraní vo všetkých možný slovenských kluboch.

18. 9. (štvrtok)
Štart: 21:00 hod.
Vstup: 3€

FB Event: www.fb.com/…253638180398

Video: Saténové ruky - Po anglicky

Video: Saténové ruky - Fúzy