Séria podujatí Pohoda on the Ground otvorí svoje brány už budúcu stredu

Séria podujatí Pohoda on the Ground otvorí svoje brány už budúcu stredu
foto: Martina Mlčúchová zdroj: Pohoda festival

Organizátori včera dali do predaja ďalšie lístky v rámci limitovanej kapacity tisíc návštevníkov denne a dnes zverejnili na webe kompletný timeline jednotlivých dní, ako aj detaily o programe i službách pre návštevníkov.

Po niekoľkých rokoch sa bude na festivale opäť čapovať originálna Kofola. Okrem bylinkového osvieženia prinesie staronový partner open-air cirkus ÉSACTO’LIDO, ktorý na trenčianske letisko prinesie závan francúzskej elegancie a majstrovstva v akrobacii na hrazdách. Pohoda on the Ground bude vďaka ZSE ešte šetrnejšia k planéte. Opäť prinesú solárne lampy a prvýkrát v histórii bude celý festival napojený z pevnej siete, pričom ZSE garantuje zelenú energiu čisto z obnoviteľných zdrojov. V spolupráci s firmou Ecompo sme vytvorili vyznačovací systém z prírodného materiálu Nonoilen, ktorým sme nahradili ďalší jednorazový plast. Okrem toho prvý raz zavádzame vratný riad pre gastro prevádzky a vratný pohár na horúce nápoje.

Mesto Trenčín opäť zabezpečí info point, straty a nálezy a vo svojom stánku i v debate predstaví svoju kandidatúru na Európske hlavné mesto kultúry v roku 2026. Pohoda on the Ground sa tiež zapojí do iniciatívy „Svet bez dymu“. Organizátori festivalu a spoločnosť Philip Morris Slovakia sa ju rozhodli podporiť tým, že si návštevníci historicky prvýkrát nebudú môcť zakúpiť žiadne klasické tabakové výrobky v areáli festivalu. Philip Morris zároveň rozmiestni na letisku interaktívne „hlasovacie koše“ na ohorky a tím ľudí, ktorí budú nápomocní pri čistení areálu.

Aj na Pohode on the Ground si budete môcť v Literárnom stane Martinus vybrať pútavú knižku a vychutnať kvalitnú kávu. Martinus pripravil v spolupráci s OZ literarnyklub.sk zaujímavý knižný program, ktorý si budete môcť pozrieť v Cafe Kušnierik. Ten sa začne oslavou 30 rokov vydavateľstiev KK Bagala a Modrý Peter. Spolu s autormi uvedú v Café Kušnierik knihy ako Utópia v Leninovej záhrade, Republika, Eklektik bastard, Nič sa nestalo, Šeptuchy a Flanérova košeľa. Literárny program na letisku ukončí nedeľná chvíľka poézie. Po čítačkách sa môžu ľudia rozhýbať v rámci tanečných pop-up workshopov, o ktoré sa postará spoločnosť NAY. Súčasťou festivalu bude aj séria diskusií s názvom ESET Science Talk o aktuálnych vedeckých, ale aj spoločenských témach. Každý podvečer o 17.30 sa návštevníci môžu tešiť na jednu. Diskusiám bude na festivale patriť stage Café Kušnierik. Facebookový profil ocenenia ESET Science Award prinesie diskusie prostredníctvom live streamu tým, ktorí sa na festival nedostanú.

Lunter návštevníkom ponúkne už tradičné pohodové raňajky v podobe pudingov, kaše, tofu praženice či tofu nátierok. Zároveň pripraví aj celodenné stravovanie s chutnými polievkami, chrumkavým opekaným tofu so zemiakovým šalátom, ale aj tradičné jedlá ako jaternica, koložvárska či obľúbený Lunter hot-dog v netradičnom vegánskom prevedení s tofu. To všetko s dobrým pocitom zo šetrného prístupu k prírode, vďaka nižšej uhlíkovej stope rastlinného stravovania a kompostovateľným obalom. Čapovanou treskou v rožku ponúkne návštevníkov Pohody on the Ground Ryba Košice. Okrem Treskoslovenskej tresky s retro receptúrou budú v ponuke aj Treskoslovenská Treska Pikant, Pravý losos Exklusiv a iné rybie lahôdky.

Curaprox príde s cestovným setom, ktorý je ideálnou pomôckou na festivaly, výlety, dovolenky a pod. Miesto v batohu ušetria návštevníkom DiXi a Nubian. Hneď pri vstupe od nich dostanú praktickú limitovanú festivalovú edíciu dezinfekcie DiXi a do spŕch dodajú voňavé šampóny a sprchové gély DiXi. Okrem toho poskytnú opaľovací krém v samoobslužnom dávkovacom boxe Nubian. Novinkou v tomto roku je „šrotovné“. Každý, kto prinesie do ich stanu prázdny obal od akéhokoľvek výrobku DiXi, získa na výmenu nový. Vyzbierané fľaše následne zrecyklujú. Čistiace prostriedky a kozmetiku do backstageu a pre umelcov poskytne dm. Rajo sa v zázemí festivalu postará o raňajky a podporu cateringu pre brigádnikov a organizačný tím.

Pre tých, ktorí sa na festival nedostanú, pripravujú organizátori v spolupráci so spoločnosťou Filma celodenný stream v sobotu 10. júla. Atmosféru festivalu priblížia v reportážach hlavní mediálni partneri .týždeň, Aktuality.sk či mediálni partneri Denník N, NOIZZ, Fullmoon a Flash Art, no predovšetkým Rádio_FM v živom vysielaní z letiska ako aj RTVS v relácii Klubtúra, ktorá bude spolu s vybraným koncertom odvysielaná v premiére vždy v nasledujúci večer na Dvojke.

Viac o tom, ako spríjemnia festival návštevníkom partneri sa dozviete po kliknutí na logo v novej partnerskej sekcii na webe www.pohodafestival.sk/sk/partners, v ktorej postupne pribúdajú rozšírené informácie o ich aktivitách. Ešte lepšie, než čítať o službách partnerov festivalu či nabitom programe, je okúsiť to celé na vlastnej koži. Organizátori, partneri, umelci a návštevníci sa stretnú na letisku po dvoch nekonečných rokoch už budúci týždeň od 7. do 11. júla 2021.

Ďalšie lístky sú opäť v predaji na www.pohodafestival.sk/…n-the-ground. Timeline si môžete pozrieť tu: www.pohodafestival.sk/sk/timeline

Značky: Festivaly