Slovenská kapela The Bridgeheads vydáva v re-edícii svoj posledný album Foreigners

Slovenská kapela The Bridgeheads vydáva v re-edícii svoj posledný album Foreigners

Kapela The Bridgeheads bola pre mnohých mladých ľudí na začiatku tohto storočia kultovým hudobným projektom. Do povedomia sa dostala ešte pod pôvodným názvom The Bridge okolo roku 2005, keď jej single kolovali v hitparádach mnohých hudobných staníc, aj vďaka intenzívnemu koncertovaniu, jedinečnému song-writingu, hudobným nápadom, či produkcii. Mladí slováci vtedy spoznávali kapelu skutočne zahraničného formátu, pochádzajúcu z Bardejova. Kapelu nebolo možné len mať rád. Ak si k srdcu poslucháčov našla cestu, milovali ju.

V roku 2007, po vydaní úspešného výpravného debutu Citizen Bridge (2005) a EP Things (2007), sa kapela presťahovala do Londýna a najbližšie 3 roky sa venovala tvorbe a nahrávaniu svojho posledného albumu Foreigners, ktorý vyšiel digitálne v máji 2010.

Po začiatku turné k albumu však tragicky zahynul jej spevák a hlavná tvorivá sila projektu Tomáš dAsK. The Bridgeheads následne po 9 rokoch ukončili svoju hudobnú aktivitu a mnohí fanušíci boli zronení. Kapela nikdy neupadla do zabudnutia, doteraz existuje aktívna skupina na facebooku, kam chodia fanušíci zdieľať jej piesne pri akomkoľvek významnom dátume. Ľuďom, ktorí medzi časom dospeli dala veľa, a stále veľa pre nich znamená.

Vydavateľstvo Weltschmerzen v spolupráci s jej členmi Michalom a Jozefom vydáva v limitovanej re-edícii ich posledný album Foreigners, prvý raz na platni. Ide o fyzický produkt širokého záberu – album je uvedený v celej dĺžke na dvojplatni v gatefold coveri, spolu s bookletom grafík a diel k albumu, ktorých autorom bol Tomáš dAsk. Cieľom je uviesť tento album prvýkrát na platni, na ktorej v pôvodných plánoch aj malo vyjsť, pripomenúť si významnosť tohto projektu a oživiť jeho silné hudobné posolstvo – ako starému, tak aj novému publiku, ktoré kapelu nemusí poznať. Tvorba The Bridgeheads je aj po rokoch stále aktuálna, intenzívna, silná, a prudko osobná. Kapela bola a ostáva jedným z najvýznamnejších projektov (prevažne, ale nielen) gitarovej hudby na Slovensku.

Album Foreigners kapely The Bridgeheads vychádza na dvojplatni v limitovanej edícii, vypočuť či zakúpiť sa dá na Bandcampe vydavateľstva Weltschmerzen. V dohľadnej dobe tiež na všetkých streamingových platformách.

Vydanie albumu Foreigners z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Video: The Bridgeheads - Foreigners xx Weltschmerzen

Video: The Bridgeheads - Pi

Značky: Domáca scéna