Srbský EXIT festival sa uskutoční o 11 týždňov

Srbský EXIT festival sa uskutoční o 11 týždňov

Vďaka veľmi úspešnému priebehu očkovania v Srbsku sa v lete festival EXIT môže uskutočniť, potvrdil starosta mesta Novi Sad Miloš Vučević.

„Sme nadšení z tejto novinky, z možnosti konečne osláviť život spolu s publikom z celého sveta! Ak zoberieme do úvahy starosti, ktorým čelíme už dlhšie ako rok, už teraz cítime, že veľký tresk pozitívnej energie vytvorí novú dimenziu festivalového zážitku a tohtoročný EXIT sa tak stane jedinečným v jeho histórii,“ uviedol Dušan Kovačević, zakladateľ a generálny riaditeľ festivalu EXIT. Zatiaľ nie je jasné, či bude obmedzenie kapacity festivalu, o tom bude rozhodnuté v nasledujúcich týždňoch.

EXIT festival patrí už dlhšie medzi najlepšie európske festivaly. Bol založený v roku 2000 v University Parku ako študentské hnutie za mier a slobodu v Srbsku a na Balkáne. Za ostatných 20 rokov sa rozrástol na jeden z najvýznamnejších hudobných festivalov na svete.

Jeho výnimočnosť podčiarkuje aj miesto konania – unikátna Petrovaradínska pevnosť, jedna z najväčších a najkrajších európskych pevností 18. storočia. Festival sa koná na brehoch Dunaja v Novom Sade, kúsok od srbského hlavného mesta Belehradu. EXIT je dvojnásobným držiteľom ceny pre Best Major Festival 2014 a 2017 European Festival Awards a mnohých ďalších cien.

Doteraz ho navštívilo viac ako 3 milióny ľudí z viac ako 70 krajín. Štvordňový festival, ktorý si každoročne obľubuje viac a viac Slovákov, ponúka koncerty mnohých hudobných žánrov – od rocku, popu, hardrock punku, death metalu až po techno, reggae, disco, indie, hip-hop, grime, dubstep a mnoho ďalšieho – celkovo viac ako 1000 umelcov na viac ako 40tich pódiách a hudobných zónach.

Značky: Festivaly