Uprising 2024: spojenie česko-slovenského hip-hopu a svetových hviezd na Zlatých Pieskoch

Uprising 2024: spojenie česko-slovenského hip-hopu a svetových hviezd na Zlatých Pieskoch
foto: Franc cop zdroj: Uprising festival

Aj tento rok si milovníci kvalitnej domácej aj zahraničnej hudby prídu na svoje! Sedemnásty ročník festivalu Uprising koncom augusta opäť prinesie nezabudnuteľnú letnú párty na Zlatých pieskoch, svetový line-up, športové aktivity a nezameniteľnú atmosféru.

Popri zvučných svetových menách sa fanúšikovia môžu tešiť aj na pestrý výber domácej (nielen) hip-hopovej scény. Návštevníci sa môžu tešiť na jedného z najžiadanejších a najkvalitnejších slovenských rapperov, Gleba. Ten sa po prvý raz predstaví priamo na hlavnom pódiu Uprisingu a prinesie aj svoj úplne nový album „Dlhá cesta domov“.

Zárukou skvelého koncertu bude legendárna hip-hopová formácia Moja Reč, ktorá pri príležitosti 20-tich rokov od vydania debutu vystúpi so svojou kapelou Komplot. Do spoločného projektu, ktorý sa prvýkrát predstaví na festivale Uprising sa vložia veteráni česko-slovenskej hip-hopovej scény Orion a Čistychov.

Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na obľúbeného trnavského rappera Boy Wondera, rapujúcu speváčku Fejbs a ikonu českej scény a člena kultovej skupiny Supercrooo, James Cole. Od českých susedov zavíta na Zlaté piesky Rest so živou kapelou Champion Sound, víťaž českého Anděla MC Gey a charizmatická speváčka a rapperka Annet X. Novú školu slovenského hip-hopu a jej rôzne podoby predstavia na Uprisingu aj Marko Damian, Taomi, Dušan Vlk a aktuálny víťaz Radio_Head Awards za album roka Fvck_Kvlt.

Video: gleb - DaysGO feat.TY

Medzi novými ohlásenými menami sú aj stálice festivalu Uprising, skupina Medial Banana s novým albumom „More času“, ale aj projekt známych slovenských hercov a hudobníkov nazvaný Orchester Jeana Valjeana.

Uprising ohlásil aj ďalšie skvelé zahraničné mená. Nezabudnuteľnú show predvedie aktuálny európsky líder Dancehall scény, francúz Blaiz Fayah a famózny reggae spevák z odľahlého tichomorského ostrova Nová Kaledónia, Marcus Gad so svojou kapelou Tribe.

Jamajku bude zastupovať aj rasta spevák Ras Zacharri a charizmatický spevák Eesah. Z Británie príde na Slovensko spevák s nezameniteľným hlasom a pestrou hudobnou tvorbou Charlie P, ktorý je jedným z najvyhľadáva­nejších MCs na soundsystémovej scéne. Ostrovania vyšlú na Uprising aj unikátny projekt The Beatles Dub Club, vďaka ktorému si milovníci legendárnej skupiny The Beatles budú môcť vypočuť ich nesmrteľné hity v reggae, dnb, či dubovom prevedení.

Video: The Beatles Dub Club - Glastonbury 2022

Tieto nové mená doplnia už tak bohatý program festivalu Uprising, ktorý sa bude konať 30. a 31. augusta na Zlatých pieskoch v Bratislave.

Headlinermi festivalu Uprising bude jeden z najlepších súčasných reggae umelcov, Alborosie, najväčšia súčasná maďarská hviezda Azahriah, energická balkánska úderka Dubioza Kolektiv, poprední predstavitelia drum and bass scény Sigma a Black Sun Empire, virálny fenomén Venjent, jamajské reggae ikony The Congos a Jesse Royal, či kultová electro-world music skupina Transglobal Underground s pôvodnou speváčkou Natachou Atlas.

Lístky na Uprising Festival 2024 sú v predaji na www.uprising.sk za 75€ a VIP vstupenky s množstvom skvelých benefitov ako meet and greet s umelcami, VIP zónou s vlastným barom a výhľadom na stage, keramickými splachovacími toaletami, vouchermi na nápoje a merchom za 160€. Tieto ceny platia iba do 16. mája.

Video: The Congos - Nana

Značky: Festivaly