Chiki Liki Tu-A sa tešia na festivalovú sezónu

Chiki Liki Tu-A sa tešia na festivalovú sezónu

Prešovčania z Chiki Liki Tu-A ukončili sériu klubových koncertov k prezentácii nového albumu Slzy tvý mámi, Šediví a spol. Cez víkend odštartujú letné vystúpenia v piatok na domácom Dobrom Festivale a zavítajú aj do Holandska a Francúzska. Nevynechajú napríklad ani Pohodu, Vrbovské vetry či Besedu u bigbítu v susednej Českej republike.

Fanúšikovia, hudobní publicisti, kritici aj organizátori podujatí sa hlasito zhodujú v tom, že nová platňa Chiki Liki Tu-A je výborná. Dokazovali to vysoké návštevnosti klubových koncertov, záujem médií o rozhovory, pochvalné recenzie aj samotný predaj albumu. „Bomba na tom celom je to, že akonáhle sme urobili novú nahrávku, tak sme sa vrátili na určité miesta, kam sme už bežne nechodili, stretli plno ľudí, ktorí nám vrátili energiu. Očakávali sme strašných ľudí – v tom dobrom slova zmysle. Tie ksichty, ktoré nevidíš desať, dvanásť rokov sa zrazu zjavia pred tebou a ty si spomenieš na konkrétnu situáciu a všetko čo sa tam dialo. To sú neuveriteľné veci, fakt humor. Zažili sme výborné turné,“ ďakuje fanúšikom za celú kapelu Martin Višňovský.

foto: FLEDA

Kým skupina jazdila za fanúšikmi počas klubového turné, pribúdali jej stále nové a nové termíny letných vystúpení. Na úvod leta si ich vychutnajú domáci fanúšikovia na Dobrom Festivale odkiaľ hudobníci pocestujú na koncerty v Holandsku a Francúzsku. Skupina sa tiež teší na vystúpenia na Pohode, Besede u Bigbítu a na Vrbovských vetroch zahrajú už tradične Projekty s trombonistom Tomášom Paľom.

Fanúšikovia si užijú obmenený program v porovnaní s tým klubovým. „Odznie väčšina noviniek, no problém je ten, že môžeme hrať len hodinu. Keď sme boli mladí, tak sme sa tešili, že budeme hrať len hodinu, ale teraz to chceme naopak. Keďže pôjde o festivaly, znamená to pre nás, že musíme dostať ľudí do varu už od začiatku,“ priznáva basgitarista.

Jeseň v znamení oslavy 20 rokov kapely

Priaznivci Chiki Liki Tu-A sa dlhšie dožadujú starších albumov, ktoré sú už vypredané. Práve na jeseň sa môžu tešiť na celý komplet, čiže 5 CD + ako bonus 2 DVD , z dvoch nikdy nezverejnených live koncertov. Aj túto časť roka strávi kapela ako ináč na koncertných pódiách. Turné sa pravdepodobne zúčastní aj trombonista Tomáš Paľo. „Budeme o tom včas informovať, no teraz si užime leto,“ pozývajú Prešovčania na festivaly.

foto: FLEDA