Večer pre všímavých aj s kapelami Hańba!, Chiki liki tu-a a Matwe Drappenmadchenfeller

Večer pre všímavých aj s kapelami Hańba!, Chiki liki tu-a a Matwe Drappenmadchenfeller

Poľskí folk-punkoví pouliční rebeli Hańba!, alternatívno-recesistickí Chiki liki tu-a a neoswingový selektor Matwe Drappenmadchen­feller roztancujú 17. novembra KC Dunaj počas tohtoročného Večera pre všímavých. Ešte pred koncertom budú v KC-čku debaty s čerstvými držiteľmi ocenenia Biela vrana, ktorých mená vyhlásia počas galavečera v mestskom divadle P. O. Hviezdoslava.

Kapelu Hańba! založili muzikanti so skúsenosťami vo folkových, klezmerových, punkových, indie-rockových, metalových či dokonca elektronických zoskupeniach. Minulý rok sa predstavili na jednom z najväčších poľských festivalov OFF. Tu zaujali aj známu americkú stanicu KEXP, ktorá nimi začala sériu videí o poľských kapelách. Denník N zaradil Hańbu! medzi čierne kone Pohody, v Pohodenníku na nich upozornil Samo Marec a energia ich vystúpenia oslovila aj novinárov denníka SME. Tentokrát otvoria svojim punk-folkom o 21:00 koncertnú časť Večera pre všímavých.

Chiki liki tu-a oslávila na minuloročnej Pohode parádnym koncertom dvadsať rokov na scéne. Prešovská kapela je známa vtipnými textami, výbornou atmosférou svojich vystúpení a pestrým miešaním žánrov. Zakladatelia akrobatického rock´n´rollu, Festivalu zlej hudby, držitelia Zlatého gunára, ako aj najčastejšie hrajúca slovenská skupina v zahraničí zahrá v KC Dunaj o pol jedenástej.

Po nich sa predstaví selektor Matwe Drappenmadchen­feller. Jeho výber určuje pozitívny vzťah k alternatívnej elektronickej hudbe, ale aj punku, nu-jazzu, gitarám, neo-swingu, technu a vôbec všetkému, čo dokáže človeka rozhýbať. Na Večere pre všímavých však budeme počuť najmä to, čo ho oslovuje najviac – rezonujúca alternatívna sféra plná dynamických riffov, basových liniek, nekompromisných gitár, ale aj živelnej elektroniky, beatov či pokrútených saxofónov. Vstupné na koncerty v KC Dunaj je 5 €.

mestskom divadle P. O. Hviezdoslava bude od 17:11 deviaty ročník odovzdávania ocenenia Biela vrana. Biela vrana je poďakovaním ľuďom, ktorí potlačili osobné záujmy v mene verejného dobra. Tí, ktorí sa postavili arogancii moci, sa neraz dočkajú trestu alebo kritiky. Biela vrana je príležitosťou zverejniť príbehy nevšedných ľudí, prejaviť im vďaku a motivovať aj ostatných, aby sa nebáli konkrétnymi činmi preukázať občiansku odvahu.

V divadle zahrajú Michael Kocáb a Karpatské chrbáty, Vrbovské vŕby a Hańba!. Vstupné je 5 €. Projekt však môžete podporiť aj vyššou sumou. Držitelia lístka z odovzdávania Bielych vrán majú vstup na program v KC Dunaj zdarma. Viac informácií tu: http://bielavrana.sk/2016/

Na Večer pre všímavých vás pozývajú: Aliancia Fair-play, VIA IURIS, KC Dunaj, Nadácia Zastavme korupciu a Pohoda Festival.

PROGRAM

MDPOH, Laurinská 19
• 17:11 Biela vrana
• Udeľovanie ocenenia
• Moderujú: Martin Staňo, Juraj Kemka
• Hrajú: Michael Kocáb a Karpatské chrbáty, Vrbovské vŕby, Hańba! (PL)
Vstupné: 5 € (projekt môžete podporiť aj vyššou sumou)
Lístky na Večer bielych vrán tu: ticketportal.sk

KC Dunaj, Nedbalova 3
• 19:30 Debaty bielych vrán
• 21:00 Hańba! (PL)
• 22:20 Chiki liki tu-a
• 23:40 Matwe Drappenmädchen­feller

Vstupné: 5 € (pre držiteľov lístka z odovzdávania Bielych vrán vstup zdarma)
Lístky na program v KC Dunaj tu: ticketportal.sk (počet lístkov je limitovaný) Viac info tu: www.pohodafestival.sk/…tvrtok-17-11