Kapela Chiki Liki Tu-A v novom vidoklipe DPH zvážnela

Kapela Chiki Liki Tu-A v novom vidoklipe DPH zvážnela

S novým albumom Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. servíruje kapela Chiki Liki Tu-A jeden klip za druhým. V aktuálnom videu ku koncertnej hitovke DPH sa netradične ukázala celá kapela, ktorá proste hrá pesničku. Presne tak ich poznajú aj fanúšikovia, čiže ako kapelu, ktorá hrá pesničky.

„Účinkovaniu v klipoch sa snažíme vyhýbať do maximálnej možnej miery, aj keď pri Milenke sme sa tomu nevyhli, lebo to nikto nevedel zahrať namiesto nás. V novom klipe môžete vidieť ako hráme pesničku. Je to naozajstný klip ako z trianglu,“ opisuje zvolenú formu Martin Višňovský. Pesnička DPH je v poradí šiestou skladbou na albume, no zdá sa, že už teraz si získava povesť koncertnej hitovky. „Má posolstvo a každému je to jasné. Takisto je to prvá pesnička z našej tvorby, ktorá má nejakú skratku. Ľudia si tam môžu domyslieť aj iné slová ako Daň z pridanej hodnoty,“ zamýšľa sa basgitarista. Klip ku skladbe DPH režíroval Jaro „Jaris“ Vaľko.

V piatok skupina otvára druhú, väčšiu polovicu turné. Fanúšikov čaká ešte krst v Prahe s úplne exkluzívnymi krstnými rodičmi, špeciálny, pridaný koncert v Bratislave a hranie v ďalších regiónoch, kde nové pesničky odznejú vôbec prvýkrát naživo! „V Bratislave odohráme ten istý priestor, znížili sme kapacitu a pre každého máme uvítací drink Jack Daniel´s. Kapacitu sme znížili reálne podľa toho, čo sa stalo minule, keď zaplnili klub do posledného miesta a mnohí sa sem ani nedostali. Veríme, že teraz, keď ľudia dôjdu, si ten koncert užijú. Pre nás to bola vtedy bomba, lebo my sme chránení pódiom, čiže nám je vždy dobre. Ale chceme, aby ľudia mali väčší komfort, viac si to užili, dostali sa k baru a nemuseli sa tlačiť pri nejakom prechode,“ pozýva Martin Višňovský.

Presne ako pri úvodných desiatich koncertoch sa ani na ďalších zastávkach aktuálneho turné nezavrie skupina po odohratí programu do šatne, ale po odložení nástrojov príde medzi fanúšikov. „Môžu na nás minútu počkať, ak sa im bude chcieť. Budeme sa fotiť, podpisovať a môžete nám doniesť aj pol deci.“ Lístky na vybrané koncerty sú ešte stále v predpredaji cez stránky predpredaj.sk. Na pridanom bratislavskom krste je pre fanúšikov pripravený uvítací drink Jack Daniel´s.

Chiki Liki Tu-A Tour 2015 pokračuje

10.4. Prievidza – Element
11.4. Brezno – Bombura
14.4. Praha – Lucerna Music Bar, KRST albumu
15.4. Bratislava – Randal, PRIDANÝ KONCERT
16.4. Banská Bystrica – Klub 77
17.4. Ružomberok – Relax čajovňa
18.4. Hruštín – DK
24.4. Kremnica – Akropola
25.4. Košice – Collosseum
30.4. Levice – Revitzky klub
1.5. Handlová – Sound city pub
2.5. Senica – Kunov – DK

Video: Chiki Liki Tu-a - DPH