Ille z Prahy predstavujú singel z pripravovaného albumu

Ille z Prahy predstavujú singel z pripravovaného albumu
foto: Dominik Skružný

Necelé štyri roky po vydaní debutu Ve tvý skříni sa fanúšikovia ILLE dočkali nového singla. Pieseň, ktorá predznamenáva nový štúdiový album, plánovaný na koniec tohto leta, dostala názov Dva kroky za tebou a sprevádza ju tak trochu mrazivý zimný videoklip.

Klip vznikol začiatkom februára v réžii scénografa Antonína Šilara spolupracujúceho okrem iného so Studiem Hrdinů a zahral si v ňom Ondřej Bauer z divadla Vosto5. Singel aj klip kapela predstavila na koncerte v pražskom klube POTRVÁ vo štvrtok 16. februára.

Video: ILLE - Dva kroky za tebou

ILLE, ktorých albumová prvotina si v roku 2014 vyslúžila tri nominácie na ceny Anděl, nomináciu na cenu českej hudobnej kritiky Apollo 2013 a Musicserver.cz ju vo svojom rebríčku označil za najlepší domáci album roku 2013, svoj klip natáčali začiatkom februára na lúkach okolo Kytína v Mníšku pod Brdy a v pražskej reštaurácii Hurry Curry. Za zmienenie určite stojí aj fakt, že jeho režisér stál vlani pri zrode “nízkorozpočtového sandálového velkofilmu" Menandros & Thaïs a herec Ondřej Bauer z Vosto5 sa v klipe ILLE objavuje už po druhýkrát. Prvýkrát s ním kapela spolupracovala na klipe k piesni Ten, co se dívá.

Singel vznikol v štúdiu Jámor v spolupráci s Ondřejem Ježkem. Hoci skladba brnká na pre ILLE charakteristickú, ľahko melancholickú nôtu, speváčka Olga Königová k aktuálnemu hudobnému smerovaniu kapely podotýka: ,,Zaznamenala som ľahko vyššie vnútorné BPM, čo by sa mohlo na novom albume prejaviť ako mierny odklon od melanchólie, ale uvidíme. Všetko ukáže nová platňa."

foto: Mantas Ciuksys

Vydanie zatiaľ nepomenovanej novinky je v pláne koncom tohto leta a rovnako ako debut Ve tvý skříni ju bude produkovať Dušan Neuwerth. ,,Okrem singla Dva kroky za tebou máme v tejto chvíli pripravenú kopu demo nahrávok, z ktorých sa teraz bude musieť vyhadzovať nejakých deväť – desať piesní. V takejto súťaži bude mať rozhodujúce slovo Dušan, s ktorým na albume začneme pracovať koncom marca," približuje aktuálny stav nového albumu Königová.

Okrem novej radovky pripravuje speváčka z ILLE aktuálne i spoločnú pieseň s Michalem Hrůzou. Skladba s názvom Rozcestí sa objaví na novom albumy Michala Hrůzy, ktorý vyjde tento rok.

Interpret: Ille
Značky: Nová hudba, Nové videoklipy