Medial Banana vydávajú album More času

Medial Banana vydávajú album More času

Obľúbená slovenská hudobná skupina Medial Banana vydáva svoj dlhoočakávaný štvrtý štúdiový album s názvom „More času“, s ktorým rovno vyrazila na klubovú tour po Slovensku a Čechách. Po štyroch rokoch od ich posledného albumu sa kapela vracia s novým dielom, ktorým reaguje na nepohodu v spoločnosti a prináša im vlastnú pozitívnu energiu, dôležité posolstvá aj zaujímavé spolupráce.

Album „More času“ vychádza pod hlavičkou dvorného vydavateľstva Reggae Callin' Records, obsahuje 13 nahrávok a 5 zaujímavých hostí z rôznych zákutí hudobnej scény. V rozhovore pre médiá členovia kapely odhalili, že proces tvorby a nahrávania albumu trval takmer štyri roky a nahrával sa v štúdiách Loft, SMT a The Wellders a mastroval u Audio Wizzards. Práca na albume bola organická a spontánna, pričom každý člen prispel svojimi nápadmi a kreativitou.

„Vydanie albumu More času mala kapela naplánované ešte na zimu 2023. Avšak cítili sme potrebu ho, čo najviac vyšperkovať a album mal tak dostatok času na dozretie, ako dobré víno,“ uviedol Peter Zajaček, jeden z členov a gitarista kapely.

Kapela si k vydaniu albumu pripravila aj pekný nový klip k motivačnej titulnej skladbe „Raz bude to len príbeh“. Tá najlepšie vystihuje myšlienku a tému celého nového albumu. O réžiu a produkciu videoklipu sa postaral ostrieľaný filmár Branislav Vincze.

Video: Medial Banana - Raz bude to len príbeh

Ako chalani vravia: „Tento album je oproti tomu predošlému menej experimentálny a trochu aj návratom k roots a k pôvodnému zvuku Medial Banana.“ More času sa teda nesie viac v duchu reggae, čo potvrdzujú aj zatiaľ tri vydané single: Niečo dobré, Sweet Reggae Music a No more war s hosťom z ukrajinskej kapely Mad Heads. Na albume určite zaujme aj citlivá lovers rock pesnička „Svet sa točí“, na ktorej hosťujú Tamara Kramar a Boy Wonder. Na pesničke „Dnešok je crazy“, z ktorej cítiť smrad britskej ska-punk scény 80-tych rokov sa predvedie Lasky z kultovej bratislavskej kapely Para a medzi hosťami na albume sa objaví najaktívnejší český MC a producent Cocoman. O fotky na nový album sa postaral LUPIC. a o grafiku dvorný art director labelu Skunkid.

Bratislavská formácia Medial Banana si na novom albume zachovala svoj charakteristický štýl, ktorý zahŕňa pestrú zmes jamajskej hudby ako reggae, ska, dancehall či dub ochutenú prvkami jazzu, funku a popu. Svojou tvorbou sa snaží posúvať hudobnú scénu vpred, prispievať k bohatstvu a pestrosti slovenskej hudobnej kultúry a odzrkadľovať súčasné sociálne a kultúrne trendy.

„Album More času je pre nás odkazom nádeje na lepšie časy a vierou v rozum. Dúfam, že ľudia v ňom nájdu silu a motiváciu nepodľahnúť v ťažkých chvíľach,“ vyjadril sa Pokyman, jeden zo zakladajúcich členov skupiny.

Horúca novinka od kapely Medial Banana – album „More času“ je už dostupný na všetkých hlavných hudobných platformách a fanúšikovia sa môžu tešiť ako ho naživo predstavia počas klubovej tour v mestách ako Trenčín, Trnava, Žilina, Vrútky, Prešov, Košice a nebude chýbať ani Bratislava či Brno a Praha. Pre viac informácií a noviniek o skupine Medial Banana a ich novom albume „More času“ navštívte ich oficiálnu webovú stránku medialbanana.com.

NOVÝ ALBUM: Medial Banana – More času
https://medialbananask.lnk.to/morecasu

– MORE ČASU TOUR 2024 –

15.3. – Nitra – Nová pekáreň
16.3. – Banská Bystrica – Urban Spot
22.3. – Trenčín – Klub Lúč
12.4. – Žilina – Smer Klub 77
19.4. – Bratislava – Kácečko
20.4. – Trnava – OOZI
26.4. – Prešov – Stromoradie
27.4. – Košice – PUCUNG 2024
15.5. – Brno – Fléda Club
16.5. – Praha – Cross Club
24.5. – Vrútky – RC Mlyn