Kapela The Last Days of Jesus pokrstila album a predstavuje animovaný klip 1-2-3-War

Kapela The Last Days of Jesus pokrstila album a predstavuje animovaný klip 1-2-3-War
foto: Jozef Barinka

Polonahé dievčatá z Bratislava Burlesque, ktoré tancovali do rytmu goth'n'rollu, tak vyzeral koncert skupiny The Last Days of Jesus v bratislavskom klube Randal, na ktorom pokrstila album "The Last Circus“. Skupina si dala dokonale záležať na pódiovej show, aká sa len tak nevidí. The Last Days of Jesus pripravili k jednej zo skladieb z nového albumu videoklip. Pozrite si animované dielo k songu 1–2–3-War, na ktorom renomovaný španielsky creative a art director pracoval takmer pol roka.

Skupina The Last Days of Jesus sa po albumoch vydaných v zahraničí sa rozhodla ten najnovší vyprodukovať pod vlastnou značkou. Album „The Last Circus“ plný smutných hitov aj šialených šansónov uviedol v bratislavskom klube Randal do života bývalý dlhoročný organizátor Batcave párty a manažér skupiny DJ SexDwarf. Najväčším lákadlom boli sexi tanečnice z Bratislava Burlesque.

„Krst dopadol výborne. Po dlhšej odmlke v našom rodnom meste a zmenách v kapele, sme boli veľmi zvedaví, ako toto „divadlo“ prijme publikum. A reakcie boli nad naše očakávania. Tanečnice dokonale zapadli a nádherne ozvláštnili celý večer. Publikum veľmi ocenilo okrem hudobnej aj vizuálnu stránku koncertu. Málokto na Slovensku si dá záležať aj na šou. Preto som rád, že táto spolupráca vyšla… “ zhodnotil akciu frontman kapely mary0.

Charakteristickým znakom The Last Days of Jesus je veľká porcia irónie a dvojzmyselnosti v textoch i vizualite. Kapela hrá fúziu klasického death a gothic rocku s modernými zvukmi a postupmi, okorenenú prvkami punku, postpunku, new wave a rock and rollu. Z nového albumu pre fanúšikov pripravila nový klip k skladbe 1–2–3-War.

„Je to vlastne animovaný spot, ktorý je svojím spôsobom takým vojnovým protestsongom. Nerád vysvetľujem svoje texty, ale je to celé o našom prístupe k planéte a následných dôsledkoch. Režisérom a animátorom v jednej osobe je Španiel Manuel Campagnoli. Je to renomovaný creative a art director, ktorý roky pracuje v reklamnom biznise a stojí za mnohými úspešnými kampaňami veľkých i menších značiek. Už dlhšiu dobu žije a pracuje na Slovensku. Tento klip bol aj preňho takým odklonom od každodennej práce a veľmi ho to bavilo. Pracoval na tom takmer pol roka,“ teší sa z nového klipu mary0.   Na albume „The Last Circus“ účinkujú jazzová speváčka Hanka G., kontrabasista Fabko z kapely The Rockefellas, talentovaný trúbkár Matej Korbelič. Textovo a spevom ho ozvláštnila aj francúzska multiinštrumen­talistka Hellebore známa z kapiel Deadchovsky alebo Crimson Muddle. Album po prvýkrát vychádza aj v špeciálnom prevedení na vinyle. Skupina koncertuje po celej Európe a medzitým stihla hrať na festivale v Nemecku. V lete má v pláne ešte festival vo Francúzsku na zámku v Tilloloy.

Aktuálna zostava kapely je mary0 – spev, Feššy – gitara, Anjou – klávesy, Bajo – bicie a dr. – basa. Všetky informácie o skupine nájdete na favebook.com/the­lastdaysofjesus a thelastdaysof­jesus.bandcam­p.com

Video: The Last Days of Jesus - 1-2-3 War