Heavy metalové trio Apey & The Pea z Maďarska príde do Bratislavy

Heavy metalové trio Apey & The Pea z Maďarska príde do Bratislavy

Kapela Apey & The Pea vznikla v roku 2009 v Budapešti a tvorí ju trio muzikantov, ktorí sa spojili po rozpade kapely Remembering the Steel – tribute zoskupenia venovanému legendárnej skupine Pantera.

Počas intenzívnych pár rokov spoločného hrania si vycibrili svoje extrémne koncerty takmer do dokonalosti, a to všetko s jasným cieľom – odovzdať publiku čo najintenzívnejší zážitok z ich live koncertu. Do Bratislavy prídu zahrať po prvý krát už 4.mája 2017, podujatie organizuje vydavateľstvo go2stage v spolupráci s projektom podpory koncertov zahraničných interpretov na Slovensku WELCOME!

Apey & The Pea sú mimoriadne obľúbení u maďarského publika a takmer všetky ich koncerty sú vypredané. Vplyvy kapiel ako Pantera, Crowbar či klasickej doom / trash a grunge scény sľubujú perfektnú kombináciu, ktorú si fanúšikovia heavy metalovej scény naplno užijú.

Video: Apey & the Pea - Slaves

Svoje prvé EP The Day Ends vydala kapela v roku 2011, v roku 2013 vydali prvý album Devil's Nectar a vyhrali cenu za najlepší album v súťaži Hungarian Heavy Metal Awards. Druhý album vyšiel v roku 2014 pod názvom Hellish. Počas posledných dvoch rokov kapela Apey & The Pea koncertovala vo viac ako 50-tich kluboch, vrátane Poľska, Chorvátska a Veľkej Británie. Okrem toho hrali na takmer každom väčšom maďarskom festivale, ako support vystupovali v Londýne pred kapelou WEEDEATER v klube The Underworld Camden. V roku 2016 odohrali Apey & The Pea svoje prvé samostatné turné v Maďarsku a pustili sa do prác na novom albume HEX.

V Bratislave uvidíte kapelu Apey & The Pea v obľúbenom klube Randal, a to už 4.mája 2017, začiatok je o 19:30. Predskokanom je bratislavská kapela Me Against All a trenčianske zoskupenie FishFace – víťazi súťaže Rocková maturita 2016. Vstupenky sú v predaji cez službu Tootoot za 5€ / prvých 50 vstupeniek, na mieste za 7€ – https://tootoot.fm/…600cc4bb56ba.

Interpret: Apey & the Pea
Značky: Koncerty