35 Rokov punk - rocku: Guitar Gangsters otvárajú novú kapitolu

35 Rokov punk - rocku: Guitar Gangsters otvárajú novú kapitolu

Minulý rok oslávili tridsaťpäť rokov na scéne. Britská punk rocková skupina Guitar Gangsters otvorila ďalšiu kapitolu vo svojej bohatej histórii. Pokračuje s koncertnými turné, počas ktorých navštívila už dvadsaťosem krajín, a v nahrávaní albumov s doterajším počtom jedenásť. Príďte sa presvedčiť o nevysychajúcej sile rock and rollu už 18. mája do bratislavského Randal Clubu.

Zapustené v silných melodických punkových koreňoch, z ktorých vyrástol mestský život s rozpadnutými láskami, nenaplnenými ambíciami a sociálno-politickým posolstvom, zaobalený v troch minútach power punkových akordoch. Presne takto sa sami charakterizujú Guitar Gangsters z Londýna, ktorú v roku 1988 založili bratia Pete a Phil Leyovci. Ich príbeh odštartovala kultová kompilácia Underground Rockers, kde sa GG ocitli po boku The Crack či Manic Street Preachers.

Video: Shut Up & Get Me A Drink Guitar Gangsters official live video.

Punk išiel v osemdesiatych rokoch dvomi smermi a oni sa rozhodli vrátiť ku koreňom rock and rollu. Veľký vplyv mala na nich londýnska scéna na čele s The Boys, Generation X, The Clash, ako aj americká vetva predovšetkým v podobe The Ramones. Chytľavé melódie, hymnické popevky a zašpinený gitarový zvuk s melodickým vokálom – to sa stalo poznávacím znamením troj a neskôr štvorčlennej kapely. Potom čo úspešne absolvovali turné s krajanmi 999 a** The Lurkers**, začali dostávať množstvo ponúk a vďaka tomu sa vyprofilovali nielen ako koncertná, ale aj ako úspešná štúdiová kapela.

Ich posledné dva štúdiové albumy mali zaujímavý background – desiaty Sex & Money produkoval producent Daniel Rey, blízky spolupracovník Ramones, ktorý ich pozval do New Yorku. Na jedenásty Fortune Favours The Brave sa k nim pripojil gitarista Ed Sonsino a doplnil dnes už štvorčlennú kapelu, ktorá následne absolvovala dosiaľ ich najväčšie britsko-európske turné. Ešte jeden čerstvý prírastok z tohto roku – EP The Faithful.

Bratislavský Randal Club je už takmer ich domovskou zástavkou. Opätovne sem zavítajú 18. mája, kedy ich bude sprevádzať bratislavská Dafy & The Rafters, ktorá už má tiež za sebou okrúhle výročie a dvanástu sezónu je prítomná na našej scéne.

Guitar Gangsters (UK); Dafy & The Rafters (SVK)
18.05.2024;
Randal Club, Bratislava

Vstupenky:
https://tootoot.fm/…4e0a8c0ddae0

Interpret: Guitar Gangsters
Značky: Koncerty