Konečne pravda! Vec uvádza projekt Zem & Vec

Konečne pravda! Vec uvádza projekt Zem & Vec

Ak na sociálnych sieťach sledujete ľudí ako Sajfa, Simona Salátová, Jakub Gulík, Jano Gordulič, Joe Trendy, Laci Strike, Matia B-complex, Juraj Podmanický či raperov Matysa, Strapa, Tona S., Zverinu alebo Supu, zrejme ste ich aj vy už videli s výtlačkom Zem & Vec. Do obehu ho vypustil sám Branči Kováč alias Vec, s tým, že pravdu spoznáme už dnes 9. marca.

• KOĽKO BLAHA TREBA NÁŠMU NÁRODU?
• PRVÁ RAPOVÁ NAHRÁVKA BOLA SLOVANSKÁ! MÁME DÔKAZY!
• NAJLEPŠIE RECEPTY NA MIEŠANÉ NÁPOJE SO SAVOM
• POČALA BEZ TOHO, ABY ZHREŠILA. ZÁBORSKÁ SA S ŇOU CHCE STRETNÚŤ
• HOMOSEXUALITA – VÝMYSEL ANTICKÝCH LIBERÁLOV

Týmito titulkami láka obálka nového počinu Zem & Vec, ktorý sa v utorok a dnes objavil v Instastories a Facebook stories viacerých známych osobností či internetových stránok, ale aj na novinových pultoch v potravinách, kde bol časopis s podobným názvom zakázaný, na benzínovej pumpe, v známom kníhkupectve, a dokonca má i vlastnú webovú stránku www.zemavec.sk. Raper Vec si takýmto spôsobom vystrelil z jedného z najznámejších dezinformačných médií na Slovensku, ktoré okolo seba roky budovalo falošnú auru jediného časopisu, v ktorom sa dozviete pravdu.

Zároveň ide o originálnu kampaň k jeho novej EP nahrávke, ktorá vyšla dnes o polnoci a volá sa práve Zem & Vec, pričom jej obalom je vrchná časť obálky fiktívneho časopisu, už bez vtipných titulkov. Fanúšikovia sa však môžu dostať aj k samotnému výtlačku „časopisu“. Ten by totiž mal byť súčasťou limitovanej vinylovej edície albumu, ktorá sa na trh dostane v júni v počte 500 kusov. V digitálnej verzii môžete novinku od dnes počúvať vo všetkých streamovacích službách.

Rapovať názor je moja práca

EP Zem & Vec obsahuje štyri skladby, ktoré si Vec sám napísal, produkoval aj narapoval. Jediným hudobným hosťom na nahrávke je Roland Kánik, ktorého klávesy znejú v dvoch skladbách. Na EP môžete počuť aj vyskrečované hlasy niekoľkých spriaznených raperov a refrén skladby Nemám čas so spevom speváčky Katarzie je vysamplovaný z jej piesne Bábiky sa vraždia z albumu Antigona (2018). Skladby boli nahrávané postupne od decembra 2021 do februára 2022 v Bratislave.

Texty jednotlivých trackov sa dotýkajú rôznych pálčivých tém dneška a Vec v nich definuje svoje postoje, pričom sa jasne vyhraňuje voči očividnému zlu. „Rapovať názor je moja práca, moja povinnosť, keďže zdravý rozum dostáva zásah (…) Nemám čas klamať sám seba, ani klamať teba, musím hovoriť, čo treba. Tvorím budúcnosť pre človeka, čo ráno vediem do školy, pritom dúfam, že mi život ďalej tvoriť dovolí,“ rapuje v úvodnom kúsku Nemám čas.

Nahrávku uzatvára skladba 2021, ktorú Vec zverejnil v závere minulého roka. Autor v nej chronologicky bilancuje „nič moc rok“ 2021 skrz preňho najdôležitejšie spoločenské ale aj osobné udalosti. V texte spomína napríklad komplikovaný príchod svojho druhého syna na svet, očkovaciu lotériu, či legendárny „exitus“ maestra Milana Lasicu. Skladba vyšla 27. decembra 2021 spolu s jednoduchým klipom od Štefana Kurillu.

Multilink na streamovacie služby – https://vec.lnk.to/ZemVec

Text: Ghostwriter PR
Vizuály: Lukáš Karásek

Video: Vec - 2021