Na 17-ty Žákovic Open sa teší aj Katarzia, ktorá tu vystúpi po prvýkrát

Na 17-ty Žákovic Open sa teší aj Katarzia, ktorá tu vystúpi po prvýkrát
foto: Róbert Jakubička zdroj: ahudba.sk

Na 17-tom ročníku festivalu Žákovic Open opäť vystúpia skvelí slovenskí a českí muzikanti. Medzi nimi aj originálna Katarzia, ktorá tu bude mať premiéru

„Teším sa, počula som, že je to skvelý festival. Hranie vonku je fajn, publikum milujem, pretože pre publikum hrám. Program zložíme zo skladieb z albumu Agnostika,“ vraví Katarzia

Okrem mladej umelkyne vystúpia v malebnom prostredí Bošáckej doliny aj ďalší skvelí českí a slovenskí muzikanti. Tradične nesmie v Trenčianskych Bohuslaviciach chýbať koncert skupiny HEX. Ďalej vystúpia Tata Bojs, Le Payaco, Čad, Billy Barman, Lavagance, VEC & SUPA, Medial Banana či Fuera Fondo. Fajnšmekri si môžu koncerty vychutnať aj priamo zo stanu.

„A tento rok pripravujeme stanovú dedinku EXTRA. Bude umiestnená hneď vedľa pódia, takže návštevníci budú priamo v centre diania a nič im neutečie. Dedinka je oplotená a strážená. Zároveň ponúka benefity ako sedenie so slnečníkmi, chladničky, veselý bazénik, sprchu, umývadlá či wc. Samozrejmosťou je parkovisko, ktoré je vzdialené len 50 metrov,“ vysvetlil organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský. 

Cena permanentky s miestom v stanovej dedinke EXTRA je 30 eur. „Vstupenka platí pre jednu osobu a nie na jeden stan. Návštevníci, ktorí už majú zakúpenú vstupenku, si budú môcť dokúpiť vstup do stanovej dedinky EXTRA na mieste za 10 eur. A to v prípade, že dedinka nebude vypredaná,“ dodal organizátor festivalu Tomáš „Yxo“ Dohňanský. 

Myšlienka na zorganizovanie Žákovic Open vznikla v roku 1999. HEXák Tomáš „Yxo“ Dohňanský spolu s kamarátom Mariánom Žákovicom prišli s nápadom usporiadať akciu v Trenčianskych Bohuslaviciach, na ktorej by sa stretli kamaráti, priatelia a spriatelené kapely. Ani tento rok nebude chýbať chillout zóna či futbalový turnaj hudobníkov s návštevníkmi. Nenechajte si ujsť výnimočný festival, na ktorom zažijete také prepojenie muzikantov s fanúšikmi, ako nikde inde! Žákovic Open vypukne 21. a potrvá do 22. júla. Vstupenky si môžte kúpiť v sieti www.predpredaj.sk https://predpredaj.zoznam.sk/…zakovic-open. Všetky  informácie nájdete na  www.zakovicopen.sk alebo facebookovej stránke www.facebook.com/zakovicopen.

Interpret: Katarzia
Značky: Festivaly, Zaujímavosti